Domácí

První koncert po rozvolnění: Vystoupili Chinaski nebo Pavel Šporcl

První velká kulturní akce po skončení lockdownu se konala v úterý večer na pražském Výstavišti. Venkovní koncert pořádala Šance pro kulturu a vystoupili na něm skupina Chinaski, houslista Pavel Šporcl a další hosté.

Na úterní koncert zavítalo do pražských Holešovic téměř 2000 diváků, kteří tak skoro naplnili předepsanou maximální kapacitu. Koncert byl startem pro znovuotevření kulturní scény v České republice.

"Po vřele přijaté venkovní výstavě 30 let svobodné kultury, kterou pořádáme v ulici Na Příkopě, jsme se dohodli s ostatními subjekty kulturní scény na tom, že je na čase uspořádat akci, která odblokuje kulturní život v České republice. Společně s Chinaski, Pavlem Šporclem a ostatními chceme ukázat, že je normální chodit ven za kulturou, a že si ji v létě budeme moci bezpečně užít," řekla o úterním koncertu Romana Jedličková zakládající členka APPOK.

Související obsah

Na koncert měli zaregistrovaní návštěvníci vstup zdarma. Umělci, kteří vystoupili, se vzdali honoráře. Jedinou podmínkou pro diváky bylo přinést doklad o tom, zda jsou déle než 14 dní po očkování nebo mají maximálně 72 hodin starý negativní výsledek PCR nebo maximálně 48 hodin starý antigenní test, který byl proveden v certifikovaném místě. Poslední možností pro vstup na koncert se stalo potvrzení od lékaře o tom, že divák maximálně před 90 dny prodělal covid-19.

Lidé se mohli nechat otestovat i na místě, ale to využil málokdo, většina natěšenýc diváků byla připravená předem. Stejtě tak vzorně dodržovali hygienická opatření, jako respirátory, rozestupy a sezení během celé akce.

„Jsem rád, že vedle pilotních projektů jako je koncert České filharmonie či Pražské jaro se nám podařilo domluvit se s hlavní hygieničkou ještě na konání této akce,“ řekl ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Na pilotní koncert v Praze dorazilo přes 2 000 lidí. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

 

Vláda shodla na další vlně rozvolnění, bude se týkat škol, kultury i restaurací. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz