Domácí

Hasiči krotili plameny v řadě lesů. Na Blanensku platil třetí stupeň poplachu

Hasiči krotili plameny v řadě lesů. Na Blanensku platil třetí stupeň poplachu
Zdroj: HZS Zlínského kraje

Velmi napilno měli v úterý odpoledne hasiči. Mohutný požár lesa u obce Pržno na Vsetínsku zaměstnal třináct jednotek. Situaci navíc komplikoval vítr, platil proto druhý ze čtyř stupňů poplachu. S rozsáhlým požárem lesa bojujovali také hasiči v Černovicích na Blanensku, tam byl dokonce třetí stupeň požárního poplachu.

Požár zachvátil les na Vsetínsku v úterý krátce před čtvrtou hodinou odpoledne. "Třináct jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahuje u rozsáhlého požáru mýtiny v obci Pržno na Vsetínsku,“ informovala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.


Situaci navíc komplikoval silný vítr, kvůli kterému se plameny rozšířily na vzrostlé stromy, a kopcovitý terén, jenž ztěžoval dodávku vody. Právě proto velitel zásahu vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu. Před 18. hodinou se hasičům podařilo požár zlikvidovat, do rána zde dohlíží dobrovalná jednotka.

 

Související obsah


Třetí stupeň požárního poplachu platil v Černovicích na Blanensku, kde stovka hasičů bojovala s masivním požárem lesa. Hořet začalo krátce po 17. hodině. Devatenácti jednotkám pomáhal v hašení také vrtulník, který provedl 15 shozů. Oheň měly pod kontrolou za dvě a půl hodiny, do noci dohašovaly.


Plameny zachvátily v úterý před 17. hodinou rovněž mýtinu s novou výsadbou na Babí hoře u Šternberka. Také tam komplikoval situaci silný vítr. Požár krotilo osm jednotek hasičů. Velitel také zde vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu.


"Využíváme dálkovou dopravu vody i smáčedla. Hoří porost o velikosti 200x200 metrů,“ uvedli na twitteru olomoučtí hasiči.
 

Hasiči likvidovali požár lesa na Přerovsku. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz