Zahraničí

V Británii rozdali hudební ceny. Bez roušek i rozestupů, covidu navzdory

V Londýně proběhl dlouho očekávaný 41. ročník prestižního udílení cen britské populární hudby Brit Awards. Hlavní vítězkou letošního ročníku se stala zpěvačka Dua Lipa, která si odnesla cenu za nejlepší britské album roku a nejlepší britskou zpěvačku.

Epidemie koronaviru jako by ve Velké Británii na malou chvilku vůbec neexistovala. Okolo 4000 hostů se bez roušek a povinných rozestupů sešlo v londýnské O2 Areně, aby si vychutnali udílení hudebních cen Brit Awards.

Pozornost všech přítomných na sebe strhla zpěvačka Dua Lipa, která si odnesla cenu hned ve dvou kategoriích - za britské album roku a pro nejlepší britskou hudební umělkyni. "Moc, opravdu moc vám děkuji za tenhle úžasný večer," svěřila se hudebnice.

Zpěvačka v proslovu ocenila práci britských zdravotníků v boji proti epidemii koronaviru a vyzvala premiéra Borise Johnsona, aby jim zvýšil platy. Vysloužila si za to hlasitý aplaus.

Související obsah

"Myslím, že to, co bychom teď měli udělat, je, že jim teď všichni pořádně zatleskáme. Měli bychom dát Borisovi najevo, že podporujeme spravedlivé zvýšení platů pro ty, kteří pracují v první linii," hřímala Dua Lipa.

Ocenění v kategorii nejlepší zpěvák mimo Britské ostrovy vyhlašovala bývalá americká první dáma Michelle Obamová. Vítězem se stal Kanaďan Weeknd. Ženskou kategorii ovládla držitelka cen Grammy a vítězka minulého ročníku Brit Awards - americká zpěvačka Billie Eilish.

"Vloni pro mě bylo udílení cen Brit Awards opravdu kouzelné. Stále na to musím myslet. Děkuji moc. Chybíte mi," vzkázala Eilish. A důvod k oslavám měla i americká zpěvačka Taylor Swift. Jako vůbec první žena získala cenu pro globální ikonu.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Píše se na Deník.cz