Domácí

Rychlík na Kolínsku projel návěstidlo na červenou. Hasiči evakuovali 200 lidí

Rychlík jedoucí z Prahy do Letohradu projel ve středu odpoledne na Kolínsku návěstidlo ve chvíli, kdy svítila červená. Událost se obešla bez zranění, hasiči museli evakuovat přibližně 200 cestujících. Evakuací cestujících ze dvou vlaků skončila i porucha trakčního vedení na železnici v Brandýse nad Orlicí

Událost se stala ve středu krátce po půl čtvrté odpoledne za železniční stanicí Poříčany na Kolínsku. "Na místě zasahují jednotky podnikových hasičů Správy železnic. Provede se dokumentace a následné šetření,“ řekla TN.cz mluvčí hasičů Dagmar Zemanová.


Proč rychlík projel návěstidlo ve chvíli, kdy bylo v poloze stůj, zatím není jasné. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči však museli evakuovat přibližně 200 lidí, kteří ve vlaku cestovali. "Už hodinu čekáme, než nás přijedou evakuovat hasiči,“ rozčiloval se cestující Honza.

Související obsah


"Prostředek bude odsunut do železniční stanice v Poříčanech, kde si cestující přestoupí do jiné soupravy,“ doplnila Zemanová. Před sedmou hodinou už byl vlak v nádraží a lidé vystoupili.


Provoz byl v místě nehody bez omezení. "Vlak projel návěstidlo jen o několik desítek metrů. Příčinu a okolnosti celé nehody nyní prošetří Správa železnic,“ doplnil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Výpadek napětí v trakčním vedení uvěznil na Pardubicku dva vlaky

Vlivem poruchy trakčního vedení na koridorové trati Česká Třebová - Praha došlo k uvíznutí dvou vlaků s cestujícími v úseku bez napětí. Na místě zasahovalo 8 jednotek hasičů, kteří provedli evakuaci cestujících a převoz do železniční stanice Choceň.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz