Zahraničí

Napětí mezi Izraelem a Palestinci se stupňuje. O životy přišly desítky lidí

Napětí mezi Izraelem a Palestinci eskaluje. Palestinští radikálové odpálili směrem k izraelským městům další rakety poté, co izraelská armáda během náletů zabila několik vysokých velitelů hnutí Hamás.

Boje mezi Izraelci a Palestinci neustávají a situace v Pásmu Gazy a izraelských městech se blíží válečnému stavu. Podle posledních informací Palestinci hlásí 70 mrtvých, 17 z nich jsou děti. Sedm lidí pak zemřelo v Izraeli. Informovaly o tom britská agentura Reuters a deník The Jerusalem Post.

První boje po nepokojích v Jeruzalémě začaly v pondělí večer, kdy Palestina vypálila 130 raket na oblast Tel Avivu. Ten pak zahájil vojenský protiútok na skupiny Hamás a Islámský džihád.

Související obsah

Izraelský obranný systém Iron Dome raketovými protistřelami likviduje většinu raket, které do Izraele odpálili extremistické organizace. Ty, které projdou, za sebou nechávají zničená města a desítky mrtvých lidí, mezi kterými jsou i děti.

"Pětiletý chlapec byl ve středu večer vážně zraněn ve městě Sderot, když do bytu narazila raketa, vystřelená z nedaleké Gazy. Při útoku bylo zraněno dalších pět lidí," uvedla agentura Enex.

Celou situaci se snaží zklidnit Spojené státy americké. "Vyjádřil jsem lítost nad ztrátou lidských životů. Zdůraznil jsem potřebu ukončit raketové útoky a deeskalovat napětí. Izraelci a Palestinci si zaslouží stejnou míru svobody, důstojnosti, bezpečnosti a prosperity," uvedl na Twitteru americký ministr zahraničí Antony Blinken o telefonátu s palestinským prezidentem Mahmúdem Abbásem.
 

K uklidnění situace v Izraeli vyzývají státníci z celého světa: 


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz