Domácí

Nechtěla stresovat čivavu úklidem, tak ji uvázala před dům. Mrzla hodiny!

Nechtěla stresovat čivavu úklidem, tak ji uvázala před dům. Mrzla hodiny!
Zdroj: Městská policie Česká Lípa

Strážníci z České Lípy museli řešit velmi kuriózní situaci. Na operační středisko volali hned dva lidé s tím, že v ulici Jana Wericha několik hodin mrzne uvázaná čivava. Když na místo přijeli, majitelka oznámila, že pes je venku, protože doma uklízí.

Možná měla čisté úmysly, na hlavu majitelky čivavy se ale ze všech stran sype kritika. Co přesně provedla, vysvětlili strážníci Městské policie v České Lípě.

O případu majitelky psa informovali ve čtvrtek prostřednictvím facebooku. Podle jejich zjištění žena nechala zhruba dvě hodiny uvázanou čivavu v ulici Jana Wericha. Na prokřehlého psa upozornily hned dva telefonáty. 


Související obsah


"V obou volající žádali o to, abychom se postarali o malého psíka – čivavu – který se už třásl zimou," vysvětlili městští policisté.

Když na místo dojela hlídka, znenadání se otevřelo okno bytového domu. "Ozval se zvučný ženský hlas, že čivava je její a je uvázaná na vodítku proto, že ona doma uklízí. Psa tím zřejmě nechtěla stresovat," vysvětlili strážníci.

Záchranou psa se v nedávné době zabývali i hasiči na Přerovsku. Sklouzl do prohlubně zatopeného lomu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz