Zahraničí

Princ Harry řekl pravý důvod, proč opustil rodinu. Pustil se do Charlese

Britský princ Harry opět promluvil o životě v královské rodině. Tentokrát se ostře pustil do svého otce, prince Charlese. Pravým důvodem, proč se rozhodl opustit rodinu ve Velké Británii, prý bylo, že chtěl vystoupit z kolotoče utrpení.

Harry se neobvykle upřímně rozpovídal o životě v britské královské rodině. V podcastu popsal život v rodině jako kombinaci filmu Truman show a zoologické zahrady, uvedl britský deník The Sun

Královské povinnosti chtěl prý opustit už když mu bylo zhruba 20 let. "Nechtěl jsem tu práci," řekl Harry. Od smrti matky, princezny Diany, svou roli v rodině nenáviděl a cítil, že je jiný než ostatní členové. Když se mu s Meghan narodil syn Archie, tak Harrymu došlo, že musí do USA, aby unikl "dědičné bolesti." 

"Nemyslím, že bychom měli na někoho ukazovat prstem," řekl Harry v podcastu. Obratem ale začal mluvit o svém dětství a vztahu s otcem. "Pokud jde o rodičovství, tak jsem zažil určitou formu bolesti a utrpení. Bylo to kvůli bolesti a utrpení, kterým v dětství trpěli mí vlastní rodiče. Postarám se o to, abych já tenhle kruh utrpení přerušil," řekl Harry. 

Související obsah

Princ se chce postarat o to, aby jeho děti neprožívaly to stejné, co zažíval v dětství on sám. Harry v rozhovoru mluvil o tom, že dětství jeho otce nebylo lehké a svá traumata pak předával i na něj. "Vím něco o jeho životě, vím také, že je to spojeno s jeho rodiči, takže to znamená, že se mnou zachází tak, jako zažil on," vysvětlil Harry. 

Zdroj: Instagram / The Royal Family

Když se mu narodil syn, tak přemýšlel, jak tomu uniknout. Právě proto s manželkou odjeli do Kalifornie. "To nebyl plán. Ale někdy musíte učinit rozhodnutí a dát na první místo svou rodinu a své duševní zdraví,“ dodal princ. 

Letos to bylo 40 let od zásnub Charlese a Diany. Podívejte se na záběry z té doby:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz