Zahraničí

Home office ve slunné Itálii? Města přispívají na nájem při práci na dálku

Home office ve slunné Itálii? Města přispívají na nájem při práci na dálku
Zdroj: Getty Images

Během pandemie se stala práce z domova běžnou záležitostí. Pokud sníte o home officu například v malebném domečku uprostřed Toskánska s výhledem na vinice, nyní máte příležitost. Dvě italská města totiž nabízí, že za pracující, kteří se přistěhují na delší dobu, zaplatí polovinu nájmu.

Až 50 % nájmu zaplatí novým nájemníkům dvě italská města, která se tímto způsobem snaží přilákat další obyvatele. Relativně nízké nájemné nabízí město Santa Fiora v Toskánsku a Rieti v Laziu, které leží asi 90 kilometrů od italského hlavního města.


Nabídka má však jeden háček. Novým nájemníkům přispějí města pouze v případě, že dotyční mají práci. "Nezáleží na tom, čím se živíte, pokud jste schopní pracovat z domova,“ píše britská CNN.

Související obsah


Odměnou pak kromě nízkého nájmu může být třeba možnost pracovat s notebookem na terase s výhledem na toskánské vinice nebo olivové háje. V Itálii navíc díky pandemii v poslední době vzkvétají tzv. inteligentní vesnice. Tamní úřady totiž začaly s podporou vysokorychlostního internetu. Dostupné je tak připojení pro všechny pracující.

Zdroj: Google Maps


Santa Fiora

Obec se nachází v provincii Grosseto v italském Toskánsku asi 110 kilometrů jihovýchodně od Florencie. V současné době tam žije okolo 2500 lidí. Tamní starosta Federico Balocchi věří, právě práce z domova bude revolucí, díky které se zvýší počet obyvatel.


Lidem, kteří pracují na dálku, a budou ochotni se přestěhovat a pronajmout si v obci dům, úřady poskytnou až 200 eur (okolo 5000 korun) nebo 50 % z celkového nájemného v případě, že se zájemci nastěhují minimálně na dva až šest měsíců.


Nájemné se v obci pohybuje v rozmezí od 300 (okolo 7600 korun) do 500 eur (téměř 13 tisíc korun). Pro nové obyvatele by tak výše nájmu mohla činit okolo 150 eur (téměř 4000 korun).

Související obsah


Zájemci si mohou vybrat ubytování na webových stránkách, které spustila radnice. V nabídce je například útulná kamenná chata v historickém centru obce nebo malá vila nacházející se v okolních kopcích.

Zdroj: Getty Images


Rieti

Pro lidi, kteří by chtěli bydlet nedaleko Říma, je ideální historické město Rieti v oblasti Lazio ve střední Itálii. Přestože má asi 50 tisíc obyvatel a je jedním z největších měst v této oblasti, populace moc neroste.


Radnice však v tomto případě nemá jednotný web pro hledání ubytování. Najít vhodný dům může být tedy složitější. Lidé budou navíc potřebovat potvrzení od svého šéfa, aby dokázali, že pracují na dálku.

Související obsah


"Nájemné ve městě se pohybuje v rozmezí 250 až 500 eur. Za 600 eur si můžete pronajmou celou vilu,“ doplnil starosta Daniele Sinibaldi. Příspěvek města na nájem je možné využít na celém území Rieti, včetně vesniček Sant´Elia, Cerchiara a lyžařského střediska Terminillo.

Zdroj: Getty Images

Obrovské zvíře vyděsilo Italy. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz