Zahraničí

Jednodušší cestování do Itálie a Řecka: Turisté už nemusí do karantény

Jednodušší cestování do Itálie a Řecka: Turisté už nemusí do karantény

Itálie od neděle ruší povinnou karanténu pro turisty z Evropské unie. Podobně je na tom Řecko, které v pátek zahájilo turistickou sezónu a návštěvníci mohou zavítat na řecké ostrovy. Na nákupy do Drážďan mohou Češi bez testu na 24 hodin.

Premiér Itálie Mario Draghi v pátek oznámil, že návrat turistů do země je klíčový pro ekonomiku. Z toho důvodu budou moci turisté EU od neděle vycestovat do Itálie a po příjezdu nebudou muset do karantény. Pro vstup do země bude povinný negativní test na koronavirus nebo potvrzení o očkování. Itálie minulý měsíc zrušila některá vládní opatření a znovuotevřela zahrádky restaurací a kaváren. Informace přinesl portál 24ur.com.

Podobně je na tom Řecko, které v pátek zahájilo turistickou sezónu. Tamní vláda doufá, že řecké pláže tak přilákají turisty a nadcházející sezóna nebude tak špatná, jak byla loni. Turisté, kteří se do Řecka vydají, musí při vstupu do země předložit negativní test na koronavirus nebo potvrzení o očkování. Řecko v minulých měsících šlo znovuotevření turismu vstříc a přednostně naočkovalo zaměstnance v cestovním ruchu.

Související obsah

Krátké cesty bez testů, které nejsou delší než 24 hodin, jsou od čtvrtka možné i do Saska. Podobně je na tom Bavorsko, které krátké cesty umožnilo už začátkem tohoto týdne.


Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) v pátek na tiskové konferenci potvrdil, že už od soboty budou moci do Česka cestovat občané Polska, Německa, Rakouska, Maďarska a Slovinska, kteří dostali alespoň jednu dávku vakcíny proti covidu a od její aplikace uplynulo 22 dní. Obdobná pravidla začnou platit i pro Čechy cestující do těchto zemí. 

Češi mohou opět volně cestovat do Německa, prozatím jen na 24 hodin. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz