Zahraničí

Sídlo světových médií v Gaze zničil nálet Izraele, zbyly jen trosky

V sobotu odpoledne se po izraelském náletu na Pásmo Gazy zřítila výšková budova, v níž měla kanceláře mimo jiné některá světová média. Izraelská armáda před útokem na objekt varovala krátce před jeho provedením. Boje pokračují už několikátý den, vyžádaly si už přes sto obětí.

"Budova v Pásmu Gazy, v níž byly kanceláře mezinárodních médií včetně Al-Džazíry, byla zasažena izraelským náletem a totálně zdemolována," informovala v sobotu odpoledne na svých stránkách právě televizní stanice Al-Džazíra.

Na záběrech z leteckého úderu je jasně vidět, jak se stavba poroučí k zemi v oblaku prachu, zatímco do okolí se rozletí trosky. Zatím není zřejmé, zda si útok na budovu, v níž sídlila například také agentura Associated Press, vyžádal nějaké oběti na životech.

Související obsah

Obyvatelé a nájemci v budově byli podle Al-Džazíry před náletem varováni přibližně s hodinovým předstihem. Kromě redakcí velkých médií v ní byly také další kanceláře či byty.

Reportér Al-Džazíry Safwat Al Kahlout, který v budově byl, když přišlo varování před náletem, popsal, jak s kolegy "začali brát všechno, co se dalo, především kamery." V objektu prý pracoval 11 let, často vysílal ze střechy.

"Nikdo nedokáže pochopit pocity lidí, jejichž domovy zničily podobné letecké útoky. Je vážně těžké se probudit a uvědomit si, že vaše kancelář už není, včetně všech zkušeností a vzpomínek, co jste tam nasáli," uvedl Al Kahlout.

Podle informací britské BBC při sobotních náletech izraelské armády zemřelo do 15. hodiny 13 lidí, celkem je v regionu od vypuknutí bojů obětí už 139. Deset z čerstvě zabitých byli členové jedné rodiny, jejichž dům zasáhl izraelský nálet. Bylo mezi nimi osm dětí. Počet mrtvých na izraelské straně je výrazně nižší.

Připomeňte si čerstvý konflikt v oblasti v páteční reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz