Krimi

U Jihlavy vytáhli z řeky mrtvou ženu. Policisté zjišťují, jak se do vody dostala

Od nedělního dopoledne řeší kriminalisté z Vysočiny děsivou záhadu. Z řeky Jihlavy kousek od krajského města totiž vylovili mrtvou ženu. Podle policistů jde zřejmě o chatařku, zatím ale není jasné, za jakých okolností zemřela. Byla nařízena pitva.

Nedělní ráno. Na břehu řeky jsou hasiči i policisté, do proudu míří i policejní potápěči. A jeden ze strážců zákona odsud odhání štáb TV Nova.

Mrtvého člověka objevili svědci u jezu na řece Jihlavě nedaleko Luk nad Jihlavou, jen pár kilometrů od krajského města. K vyproštění jsou potřeba nosítka. Zásah je nebezpečný, po deštích je totiž proud řeky velmi silný. Vyprošťování trvá desítky minut. Tělo je pod jezem zaklíněné. V uplynulých dnech Jihlava na dvou stanicích dosáhla prvního stupně povodňové aktivity.

Související obsah

Po asi půl hodině potápěči za pomoci hasičů tělo na nosítkách vytahují na břeh. Pokusy o oživování jsou bohužel neúspěšné. "Žena byla bohužel bez známek života, okolnosti incidentu prověřujeme, byla nařízena i pitva. Informace k totožnosti mrtvé v tuto chvíli máme, ale ještě je prověřujeme," uvedla na dotaz TN.cz po nedělní 13. hodině policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Co se přesně stalo, se teprve bude vyšetřovat. Mohlo jít o nešťastnou náhodu, kdy žena, podle všeho chatařka, z nějakého důvodu například sešla k vodě a silný proud ji strhl. Vyloučit ale zatím nelze ani cizí zavinění nebo sebevraždu.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz