Domácí

Lidi na Vysočině vyděsil přírodní úkaz, připomínal tornádo

Prudké víkendové bouřky, které se prohnaly Českou republikou, provázelo také silné krupobití. Nad Jihlavskem se dokonce objevila takzvaná tromba, což je silný větrný vír podobný tornádu.

Obyvatele Malého Beranova na Jihlavsku o víkendu vyděsila tromba, tedy větrný vír, který je velmi podobný tornádu. „Byli jsme na zahrádce, pak zahřměl hrom a během pěti minut tady byly kroupy a úplně bílo,“ popsala obyvatelka Malého Beranova.

Přírodní úkaz byl k vidění nad vesnicí zhruba dvě minuty. Podle odborníku jde v toto roční období o ojedinělý jev. "Jednalo se o trombu, která ve svých znacích připomíná tornádo, nicméně se nedotkne zemského povrchu a také není tak silná,“ vysvětlila meteoroložka Dagmar Honsová.

Související obsah


V Dolní Rovni – Komárově na Pardubicku zase během bouřky udeřil blesk do rodinné domu. Nikomu se naštěstí nic nestal, ale zničená je střecha a veškerá elektro-instalace v domě. Škoda je přes 100 tisíc korun.


Vydatný déšť a místy i prudké přeháňky a bouřky se mohou podle předpovědí meteorologů objevovat po celé republice, a to až do víkendu. Do úterý navíc platí pro východ republiky i výstraha před povodněmi.

Vydatné deště v posledních dnech potrápily také východ republiky, kde déšť neustal ani v pondělí. Tamní situaci celý den sledoval reportér TV Nova Radim Bánovský:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz