Domácí

VIDEO: Fena na Olomoucku se stala supermámou. Porodila 18 štěňat

Fena italského plemene Cane Corso připravila svým majitelům nevídané překvapení, když na svět přivedla bezmála dvacítku štěňat. Podle videa, které majitelka zaslala redakci TN.cz, to vypadá, že psí mazlíci i jejich maminka jsou v pořádku.

Chovatelé z obce Ivaň na Olomoucku se v pondělí radovali z nadprůměrného přírůstku do rodiny. Jejich fenka Renča porodila rekordních osmnáct štěňátek.

"Jsou to čistokrevná štěňátka, zdravá a doufejme, že se budou mít k světu. Maminka je opravdu velmi statečná," sdělila redakci TN.cz pyšná chovatelka.

Štěňátka se očividně mají dobře a maminka Renča je všechny trpělivě a s láskou opečovává. Práce je to ale náročná. Vždyť běžně mají psi tohoto plemene z jednoho vrhu jen asi třetinu jejího potomstva.

Související obsah

Štěňátka teď svým zjevem připomínají spíše černé a šedé myšky, v budoucnu ale psi plemene Cane Corso dorůstají do výšky až 70 cm a vážit mohou i 50 kg. Pejsci teď u feny zůstanou zhruba dva měsíce, pak nejspíš poputují k novým majitelům.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz