Naše Česko

Chyběli jste, vzkazovali restauratéři. Prostřeli i pro nultého zákazníka

Chyběli jste, vzkazovali restauratéři. Prostřeli i pro nultého zákazníka
Zdroj: TV Nova

S otevřením zahrádek českých restaurací přišel i vzkaz od gastro podnikatelů pro hosty. Chyběli jste, vzkazovali a dodávali, že jsou na zákazníky připravení. Plány jim ale nakonec zhatilo počasí.

Restauratéři, barmani nebo šéfkuchaři. Ti všichni před pondělním znovuotevřením zahrádek lákali hosty k návratu alespoň do vnějších prostor hospod a restaurací. V rámci kampaně na sociálních sítích pod hashtagem #Chybelijste vzkazovali, že měsíce trvající omezení kvůli koronaviru přečkali a s pondělním otevřením venkovních prostor jsou na zákazníky připraveni.

"Když projdete prázdnou restaurací, není to ono. Chyběli nám hosti, chyběla nám práce a vůbec celý ten šrumec. V podstatě nám chybělo všechno, co k té práci normálně patří," popsal pro TN.cz restauratér Jan Punčochář, mimo jiné i porotce oblíbené kulinářské soutěže MasterChef Česko.


Za kampaní, která měla do podniků znovu přilákat návštěvníky, stojí marketér Tomáš Pflanzer a lihovarník Martin Žufánek. Na instagramovém profilu se do ní zapojily známí čeští gastro podnikatelé.

Související obsah

Řada z gastro podnikatelů pak také ve svých podnicích symbolicky po téměř roční pauze prostřela stůl pro tzv. nultého hosta. "Ještě, než jsme přivítali první zákazníky, uvařili jsme si, prostřeli a společně se všemi pracovníky restaurace jsme všechno ochutnali. Bylo to symbolické," řekl Punčochář.

Podobně jako při otevírání obchodů s oblečením i do restaurací přicházeli návštěvníci s velmi dobrou náladou. "Většinou se k nám vraceli stálí hosté. Bylo vidět, že se těšili, protože si třeba dali pivo a usmívali se na něj, dokonce si ho fotili a vlastně to samé bylo i s jídlem," popsal první reakce zákazníků šéf pražské restaurace U Matěje.

Zákazníky ale zatím restauratéři smí hostit jen venku na zahrádkách. Ty byly ale první den rozvolnění během obědů spíše poloprázdné. Jejich plány totiž překazilo jarní deštivé počasí. "Plány se tedy úplně nenaplnily, ale všechno se rozeběhlo a to je důležité. Uvidíme, jak to bude pokračovat, snad se počasí brzy umoudří," dodal Punčochář.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Naše Česko

Důležité Události

Píše se na Deník.cz