Domácí

Od hřbitovní svíčky vzplála část bytu, muž se nadýchal jedovatých zplodin

Od hřbitovní svíčky vzplála část bytu, muž se nadýchal jedovatých zplodin
Zdroj: HZS Pardubického kraje

Jen zázrakem neskončil noční požár v panelákovém bytě v Lázních Bohdaneč na Pardubicku tragicky. Od hřbitovní svíčky vzplálo okno i další věci. Muž, který se snažil oheň zkrotit, se nadýchal zplodin a skončil v nemocnici. Ve vedlejší místnosti byla žena se dvěma dětmi.

Krátce po půlnoci na úterý spěchali hasiči do jednoho z bytů ve výškové budově v Lázních Bohdaneč. Nehlídaná hřbitovní svíčka tam způsobila požár.

"Plamen ze zapálené hřbitovní svíčky přeskočil na okno, zapálil i věci, které byly uskladněné v lodžii. Okenní tabule žárem praskla. Uvnitř bytu ve vedlejší místnosti byla žena s dvěma dětmi. Muž, který se snažil požár uhasit, se nadýchal jedovatých zplodin hoření," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Po kyslíkové terapii od hasičů muže převezli záchranáři do nemocnice. Požár zlikvidovali zhruba za čtvrt hodiny, škodu odhadli na 20 tisíc korun. "Uchránit se podařilo majetek ve výši 3 miliony korun," doplnila Horáková.

Související obsah

Hasiči se s požáry od svíček setkávají poměrně často. „K požáru dojde velmi jednoduše. Nekvalitní svíčka v plastovém obalu po dohoření nezhasne, místo toho začne hořet obal. Plast hoří opravdu mocně. Pokud se nachází v blízkosti hořícího plastu další hořlavý materiál, požár je na světě," vysvětlil vyšetřovatel hasičů Václav Dostál.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz