Domácí

Rakousko mění pravidla, turisté nemusí do karantény. Slovensko zčervenalo

Rakousko od zítra uvolňuje opatření na hranici s Českem. Lidé už nebudou muset po příjezdu do desetidenní karantény. Stačí, když budou mít doklad o očkování nebo prodělání nemoci, případně negativní test, který je možné udělat až 24 hodin po příjezdu do země.

Do Rakouska bude od zítřka jednodušší cesta také ze Slovenska, Německa, Maďarska a dalších Evropských zemí. "V mnoha zemích klesají počty nakažených, a proto můžeme souběžně s vnitřním rozvolňováním přistoupit k uvolnění při cestování do Rakouska," uvedl ministr zdravotnictví Rakouska Wolfgang Mückstein.

Od středy se tak mění pravidla pro turisty, kteří chtějí přicestovat do Rakouska. Cestující nebudou po příjezdu muset do desetidenní karantény. Podmínkou pro vstup do země je negativní test na koronavirus, potvrzení o prodělání nemoci nebo potvrzení o očkování proti covidu-19. Cestování do Rakouska zatím umožňovalo především lehčí vstup pro pendlery.

Související obsah


Naopak Slovensko se na cestovatelské mapě přesunulo do červené barvy. Lidé přijíždějící z této země musí nastoupit do karantény a po pěti dnech si udělat PCR test.
 

Země ale opatření neuvolní třeba pro cesty z Chorvatska nebo Nizozemska. Nejpřísnější podmínky zůstanou pro cestující ze států, kde se šíří mutace viru - Brazílie, Jihoafrické republiky nebo Indie.

S indickou mutací nejvíce bojuje Velká Británie, jejími hlavními epicentry jsou města Bolton a Blackburn na severu Anglie. Vakcína od AstraZenecy má proti této mutaci podle britské studie úspěšnost 97 procent. Tou se ale né všichni chtějí očkovat.

Cestování po jedné dávce vakcíny? Státy to nemusí schválit, míní expert. Na reportáž se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Tramvaj se v pražských Dejvicích srazila s osobním autem

Pražské záchranné složky zasahovaly v sobotu u dopravní nehody tramvaje s osobním autem v ulici Jugoslávských partyzánů. Srazily se před 11. hodinou. "Jednalo se o tramvaj č. 8. Řidič auta byl lehce zraněný," řekla pro TN.cz mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Je mu 41 let, doplnila mluvčí záchranářů Jana Poštová. Hasiči na twitteru uvedli, že muž byl zaklíněný a povedlo se jim ho vyprostit.

Píše se na Deník.cz