Domácí

Hladiny moravských řek klesají, podle odborníků už povodně nehrozí

Na některých řekách, hlavně na východě Moravy, po vydatných deštích stouply hladiny. Během noci na úterý platil druhý stupeň povodňové pohotovosti například v Karolince na Vsetínsku. Přesto ale řeky a potoky zůstaly nakonec v korytech. Neopakovala se tak situace z minulého týdne, kdy velká voda zaplavila několik obcí na Opavsku.

Vydatné srážky tentokrát zasáhly hlavně východ a severovýchod Moravy. Na druhý povodňový stupeň tam vystoupala například řeka Velká Stanovnice. Slibovaný déšť dělal starosti vodohospodářům. Řeky a potoky se nakonec ale k úlevě místních udržely v korytech.


"Nejvyšší srážkové úhrny jsme naměřili v Moravskoslezském kraji na Frýdeckomístecku, kde spadlo až 50 milimetrů srážek. Na Zlínsku, ve Velkých Karlovicích, to bylo 30 milimetrů," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová.

Související obsah


Už v noci na úterý začaly hladiny rozvodněných řek pozvolna klesat. Kolem 11. hodiny dopoledne platil první povodňový stupeň na šesti místech, a to až na jednu výjimku na východě a severovýchodě České republiky.


Podle meteorologů už řeky dál stoupat nebudou, skončila i výstraha před povodněmi, a to úderem úterního poledne.

Související obsah


Květnové počasí bude ale dál spíše chladnější, teploty budou v příštích dnech kolem 15 stupňů Celsia a nevyhneme se ani častým dešťovým přeháňkám. Tak vydatné deště, které přinesly lokální záplavy na Opavsko, by ale už přijít neměly.

JH TN.cz, TLC
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kauza Čapí hnízdo míří znovu ke státnímu zástupci

Pražští kriminalisté doplnili spis v kauze "Čapí hnízdo". Policistům na konci srpna totiž státní zástupce vrátil případ k došetření. "V pondělí jsme předali spisový materiál na Městské státní zastupitelství v Praze," informovali na twitteru kriminalisté. Výslech mimo jiné absolvoval například premiérův syn Andrej Babiš mladší.

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Krátká zpráva

Kvůli těžbě v dolu Turów zaplatí Poláci 500 tisíc eur denně

Polsko bude muset kvůli Turówu platit penále 500 tisíc eur denně. Soudní dvůr EU tak vyhověl české stížnosti. Hnědouhelný důl, který měla polská vláda podle EU dávno zavřít, stále funguje kousek od českých hranic. Polská strana nerespektovala předběžné rozhodnutí o přerušení těžby z května. Vyplývá to z tiskové zprávy soudu.

Píše se na Deník.cz