Domácí

Hladiny moravských řek klesají, podle odborníků už povodně nehrozí

Na některých řekách, hlavně na východě Moravy, po vydatných deštích stouply hladiny. Během noci na úterý platil druhý stupeň povodňové pohotovosti například v Karolince na Vsetínsku. Přesto ale řeky a potoky zůstaly nakonec v korytech. Neopakovala se tak situace z minulého týdne, kdy velká voda zaplavila několik obcí na Opavsku.

Vydatné srážky tentokrát zasáhly hlavně východ a severovýchod Moravy. Na druhý povodňový stupeň tam vystoupala například řeka Velká Stanovnice. Slibovaný déšť dělal starosti vodohospodářům. Řeky a potoky se nakonec ale k úlevě místních udržely v korytech.


"Nejvyšší srážkové úhrny jsme naměřili v Moravskoslezském kraji na Frýdeckomístecku, kde spadlo až 50 milimetrů srážek. Na Zlínsku, ve Velkých Karlovicích, to bylo 30 milimetrů," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová.

Související obsah


Už v noci na úterý začaly hladiny rozvodněných řek pozvolna klesat. Kolem 11. hodiny dopoledne platil první povodňový stupeň na šesti místech, a to až na jednu výjimku na východě a severovýchodě České republiky.


Podle meteorologů už řeky dál stoupat nebudou, skončila i výstraha před povodněmi, a to úderem úterního poledne.

Související obsah


Květnové počasí bude ale dál spíše chladnější, teploty budou v příštích dnech kolem 15 stupňů Celsia a nevyhneme se ani častým dešťovým přeháňkám. Tak vydatné deště, které přinesly lokální záplavy na Opavsko, by ale už přijít neměly.

JH TN.cz, TLC

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz