Domácí

Policie hledala zmateného seniora. Z Prahy kdysi šel až do Karlových Varů

Policie hledala zmateného seniora. Z Prahy kdysi šel až do Karlových Varů
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Pražská policie v úterý večer žádala o pomoc s pátráním po muži, který se nevrátil domů a neozval se rodině. Senior se špatně orientuje a trpí stařeckou demencí a sklerózou. Během noci se ale v pořádku vrátil sám domů.

Pražští policisté pátrali po 66letém muži, který se špatně orientuje v čase a prostoru, trpí stařeckou demencí a sklerózou. V minulosti už byl několikrát pohřešován.

"Chodí totiž rád pěšky a v minulosti byl nalezen v Kladně nebo v Karlových Varech," uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Související obsah

Policie žádala veřejnost o pomoc s pátráním v úterý večer, po několika hodinách se muže podařilo najít. "Senior se vrátil domů a je v pořádku. Děkujeme všem za pomoc při pátrání," uvedla Siřišťová. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz