Pardubický kraj

Na poště v České Třebové "bouchla" tlaková bomba, zasahovali hasiči

Na poště v České Třebové "bouchla" tlaková bomba, zasahovali hasiči
Zdroj: HZS Pardubického kraje

Na úterní směnu zaměstnanci pošty v České Třebové asi jen tak nezapomenou. Podle předběžných informací hasičů tam měl "explodovat" jeden z balíků. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Balík, který obsahoval tlakovou láhev, překvapil v úterý odpoledne zaměstnance pošty v České Třebové. Ti hasičů nahlásili, že jim na pobočce "explodoval balík". Na místo tak okamžitě vyjelo několik jednotek.

"S největší pravděpodobností se nejednalo o explozi, ale únik inertního plynu oxidu uhličitého z 2 litrové tlakové lahve pravděpodobně pro použití v akvaristice," uvedla mluvčí hasičů Jana Poláková.

Související obsah

Podle Polákové unikal plyn asi pouze z pojistného ventilu a škoda tak vznikla jenom na poničeném balíku. Nikdo z pracovníků pošty se nezranil.

Zasahující hasiči následně změřili koncentraci plynu v budově a jelikož se ukázalo, že je vše v pořádku, tak ukončili zásah a vrátili se na stanice.

Dělníci vykopali nevybuchlou munici na D1! Pyrotechnik ji zneškodnil. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Pardubický kraj

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz