Zahraničí

Nový přírůstek do královské rodiny! Alžběta II. bude mít další pravnouče

Nový přírůstek do královské rodiny! Alžběta II. bude mít další pravnouče
Zdroj: Profimedia

Buckinghamský palác ve středu oznámil, že princezna Beatrice je těhotná. S manželem Edoardem Mapelli Mozzim čekají prvního potomka. Pár se tajně vzal loni v červenci. Královna Alžběta II. má už 11 pravnoučat.

"Její královská Výsost princezna Beatrice a pan Edoardo Mapelli Mozzi s potěžením oznamují, že na podzim tohoto roku se jim narodí miminko. Královna byla informována a obě rodiny tato zpráva potěšila," stojí v oznámení Buckinghamského paláce.

S narozením miminka princezny Beatrice se královna Alžběta stane dvanáctinásobnou prababičkou. Dalším přírůstkem do rodiny bude za pár týdnů holčička prince Harryho a vévodkyně Meghan.

Související obsah

Princezna Beatrice a její manžel Edoardo se vzali minulý rok v červenci ve Windsoru. Šlo o malý soukromý obřad, kterého se zúčastnila královna Alžběta i princ Philip. Pár oznámil zasnoubení v září roku 2019. Princezna, která je devátá v pořadí na trůn, oblékla na svatbu šaty, které v minulosti na sobě měla několikrát sama královna Alžběta II.


Královna Alžběta poprvé od smrti svého manžela vystoupila na veřejnosti. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Krátká zpráva

Piráti a STAN podali ústavní stížnost kvůli přepočtu hlasů z voleb

Koalice Pirátů a Starostů podala stížnost k Ústavnímu soudu kvůli přepočtu hlasů v říjnových sněmovních volbách. Nejvyšší správní soud jejich stížnost zamítl. Pokud by uspěli, mohli by mít o jednoho poslance víc. Státní volební komise podle koalice špatně přepočítala hlasy v takzvaném druhém skrutiniu. Podle šéfa STAN Víta Rakušana je nepochopitelné, že druhé ANO, které ztratilo na vítěze voleb 40.000 hlasů, získalo o jeden mandát víc než vítěz voleb.

Píše se na Deník.cz