Brno

Husky byl den uvězněn bez vody v autě, zachránili ho až strážníci

Záchranu huskyho v nesnázích mají za sebou brněnští strážníci. Čtyřnohý chlupáč měl být podle svědků více než den zavřený v rozpáleném autě, a to bez jídla a pití. Strážníci tak na nic nečekali a psa vysvobodili ven. Celou akci zachytila služební kamera.

Husky s vyplazeným jazykem koukal v úterý odpoledne na strážníky přes okénko zaparkovaného auta. Uvnitř odstavené škodovky měl být podle svědka zavřený už od pondělí a celou noc lítostivě vyl. Strážníci si zároveň všimli, že je připnutý na vodítku a v interiéru nemá ani misku s vodou.


"Strážníci měli vážné obavy, že by to pro něj mohlo mít osudové následky, a hned se v okolních domech začali shánět po majiteli automobilu. Nikde ho však nenašli a nikdo z místních ho neznal, a tak se hlídka rozhodla vůz otevřít," uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Související obsah


Na pomoc nakonec přiběhl i náhodný kolemjdoucí s láhví vody a hned dal psovi napít. Strážníci si všimli telefonního čísla na obojku, jenomže ani na jejich telefonát nikdo nereagoval.


"Spojili se proto s odchytovou službou městské policie a o huskyho se postaraly pracovnice v útulku," dodal Ghanem.


Neznámý majitel psa je nyní podezřelý z porušení zákona na ochranu zvířat a hrozí mu pokuta až milion korun. Strážníci zároveň apelují na řidiče, aby nenechávali děti ani zvířata osamoceně v autě. Následky mohou být totiž tragické.

Dramatická záchrana seniorky, strážníci se k ní slanili a přivolali záchranáře. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz