Zahraničí

Král pomalých prohlížečů Internet Explorer končí. Nahradit ho má Edge.

Král pomalých prohlížečů Internet Explorer končí. Nahradit ho má Edge.
Zdroj: Profimedia

V polovině příštího roku skončí legendární webový prohlížeč Internet Explorer. Uživatelům sloužil víc než čtvrt století. Příští léto ho má plně nahradit bezpečnější a modernější prohlížeč Edge. Na svém blogu to oznámilo vedení společnosti Microsoft.

Býval to nejpoužívanější internetový prohlížeč na světě. Pozdějšímu vývoji už ale nestačil a své uživatele trápil především nedostatečnou rychlostí. Řeč je o prohlížeči Internet Explorer od Microsoftu. Americká softwarová společnost už s ním ale do budoucna nepočítá. Po 27 letech prohlížeč v polovině června 2022 definitivně skončí.

"Aplikace Internet Explorer 11 pro stolní počítače bude stažena a její podpora pro Windows 10 skončí 15. června 2022," uvedl na svém blogu Microsoft a dodal, že budoucnost spatřuje v rychlejším a bezpečnějším prohlížeči Edge.

Související obsah

Některým lidem se tak s trochou nadsázky zastaví svět. Úplně zoufat ale nemusí. Microsoft za rok sice přestane Explorer na běžných klientských Windows 10 ve verzi 20H2 a vyšších podporovat, na podnikové verzi systému s rozšířenou podporou (Windows Server a Windows 10 LTSC, pozn. redaktora) ale zůstane. Podle Microsoftu je navíc možné využívat například pro starší aplikace Edge v režimu Internet Exploreru.

Kdysi všudypřítomný Internet Explorer spatřil poprvé světlo světa v srpnu roku 1995. Po minimálně jedno celé desetiletí patřil ke špičce ve svém oboru. Až do vydání operačního systému Windows 10 byl totiž předinstalovanou součástí všech operačních systémů Microsoftu. Ve svém počítači ho tak automaticky měly miliardy domácností. Většina uživatelů dnes využívá prohlížeč Chrome od společnosti Google.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz