Zahraničí

Harry o utrpení po smrti Diany: Alkohol, drogy a útok na Charlese

Harry o utrpení po smrti Diany: Alkohol, drogy a útok na Charlese
Zdroj: Profimedia

Spory v královské rodině ještě neuhasly a nejspíš ani jen tak neuhasnou. Princ Harry zaútočil na svého otce prince Charlese. Po smrti lady Diany před téměř 24 lety se na něj prý úplně vykašlal a nechal ho trpět. Že se utápěl ve smutku, nemělo zajímat ani ostatní členy rodiny. Rovněž přiznal, že bolest tišil hektolitry alkoholu i užíváním drog.

Princ Harry a vévodkyně Meghan pokračují s praním špinavého prádla. Po třaskavém rozhovoru připravili s Oprah Winfreyovou rovnou dokument, který se věnuje duševnímu zdraví. Harry po dlouhé době promluvil o smrti své maminky lady Diany.

Její ztráta ho úplně zničila a útěchu dlouho hledal v alkoholu, kterého podle svých slov vypil za den stejné množství jako jiní lidé za celý týden, a také v drohách. "Snažil jsem se dělat věci, které mě zbavovaly těch ošklivých pocitů," řekl v dokumentu. Upozornil na to portál The Sun.

Z podílu na jeho špatném psychickém stavu obvnil svého otce prince Charlese.  Ten se k němu prý po Dianině tragické nehodě obrátil zády a nechal ho "máchat se v utrpení". Lhostejný měl být i zbytek královské rodiny.

Související obsah

"Když jsem byl mladší, můj otec mi říkal, vlastně i Williamovi, že když si to musel prožívat on, tak to budeme muse vydržet i my," narážel Harry na to, že princ Philip (jeho dědeček a Charlesův otec, pozn. red.) nepřipravil Charlesovi úplně nejkrásnější dětství. Roli hrála i přísná pravidla královského dvora.

"To ale přece nedává žádný smysl. Že někdo v dětství trpěl, neznamená to, že musí trpět i jeho děti. Právě naopak. Pokud jste si prošli jakýmkoliv utrpením, měli byste udělat všechno proto, abyste před něčím podobným svoje děti ochránili," popsal princ zklamání nad Charlesovým přístupem.

Harry prohlásil, že neustálé upozaďování tragické smrti princezny Diany patří k důvodům, proč loni na jaře opustil královskou rodinu. Pět let dochází k psychiatrovi a doufá, že se mu konečně povede s ránami osudu vyrovnat.

Harry v rozhovoru s Oprah Winfreyovou řekl pravý důvod, proč opustil rodinu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz