Domácí

Utržená římsa v Praze zasypala ulici. Stavba nebyla značená, tvrdí lidé

Utržená římsa v Praze zasypala ulici. Stavba nebyla značená, tvrdí lidé
Zdroj: Aleksandar Makarić

Část chodníku na Křižíkově ulici v Praze zavalily sutiny římsy, která spadla z opravovaného domu. I když trosky nikoho nezasáhly, tamní obyvatelé si stěžují, že místo nebylo dostatečně ohrazené.

"Manžel šel zrovna na nákup a najednou to spadlo. Bydlíme hned v domě vedle. Já jsem okamžitě utíkala ven," popsala pro TN.cz Katarina Makarićová páteční pád římsy opravovaného domu v Křižíkově ulici v Praze. Podle ní se římsa utrhla přesně v 10:45.


"Pracoval jsem zrovna na počítači, když jsem slyšel velkou ránu. Naštěstí dole nikdo nebyl. Chodník je ale celou dobu otevřený a průchozí pro všechny," napsal muž žijící v domě, kde probíhá rekonstrukce. Že nebyl chodník dole nijak ohraničený, uvedla také Makarićová. Podle ní trvá stavba už více než dva týdny.

Související obsah


"To je pěkný, přesně tudy každý den procházím cestou do práce," napsala k diskuzi na facebooku ohledně pádu římsy Kateřina.


Na místo vyjela také policie. "Případ jsme zaevidovali. Nestalo se nic protiprávního, nikdo ani nebyl zraněný," uvedla policie. Na místě vypomáhali také pražští strážníci. Sutiny postupně odklidili pracovníci stavby.


 

Podívejte se na reportáž TV Nova o pádu římsy v Plzni loni na podzim:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz