Zajímavosti

Tyto aplikace nejvíce vybíjí baterky, máte je v telefonu?

Tyto aplikace nejvíce vybíjí baterky, máte je v telefonu?
Zdroj: Profimedia

Švýcarské online úložiště pCloud se ve svém posledním výzkum zaměřilo na aplikace, které nejvíce vybíjejí baterii vašeho telefonu. Většinu z nich přitom každý z nás používá dennodenně. Zjistěte, jaké aplikace jsou zabijáky baterek.

V dnešním světě už existuje telefonní aplikace snad na všechno. Od nakupování, přes seznamování až k obchodování na burzách. Každý uživatel chytrých telefonů jich ve svém zařízení minimálně pár má. Některé z nich jsou však velmi náročné na životnost baterie.


Švýcarské firma pCloud, která spravuje online uložiště souborů, se ve svém novém výzkumu zaměřila právě na to, které aplikace vybíjejí náš telefon nejvíce.

Související obsah


Analýzou 100 nejpopulárnějších aplikací dospěla k závěru, které aplikace nejenom že nejvíce vyčerpávají baterie telefonu, ale také zabírají nejvíce paměti a zpomalují tak zařízení. Největšími zločinci na baterii jsou podle studie pCloud aplikace Fitbit a Verizon, které využívají 14 ze 16 dostupných funkcí telefonu. Nejméně náročná z testovaných je pak aplikace na pracovní nabídky LinkedIn.

Dvacet největších žroutů baterie podle pCloudu:

1. Fitbit

2. Verizon

3. Uber

4. Skype

5. Facebook

6. Airbnb

7. BIGO LIVE

8. Instagram

9. Tinder

10. Bumble

11. Snapchat

12. WhatsApp

13. Zoom

14. YouTube

15. Booking.com

16. Amazon

17. Telegram

18. Grindr

19. Likke

20. LinkedIn


Pokud bychom se zaměřili ale pouze na aplikace sociálních sítích, tak by první místo obsadil Facebook. Následoval by Instagram, Bumble a Snapchat.

1. Facebook

2. Instagram

3. Bumble

4. Snapchat

5. Tinder

6. Grindr

7. Likke

8. Twitter

9. Houseparty

10. TikTok

Přehled 50 nejnáročnějších aplikací na baterii a to, jak váš telefon vytěžují, najdete v tabulce:


Baterie však není jediným zdrojem, který aplikace vyčerpávají. Důležitou je také operační paměť, které některé aplikace využívají na maximum. Mezi nejhorší požírače paměti patří aplikace letecké společnosti United Airlines a taxi Lift.

1. United Airlines

2. Lyft

3. Uber

4. Fitbit

5. Facebook

6. Uber Eats

7. PayPal

8. Microsoft Teams

9. YouTube

10. Airbnb

Související obsah


Studie společnosti pCloud tak ukázala, že sociální sítě jsou i nadále na baterie nejnáročnější. Důležité je však poznamenat, že aplikace pro fitness a cestování, které vyžadují, aby na pozadí běželo více funkcí zařízení, jsou náročné na všechny funkce telefonu.

K rychlejšímu rozvolňování opatření v Česku by mohla pomoci aplikace. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz