Zajímavosti

Tyto aplikace nejvíce vybíjí baterky, máte je v telefonu?

Tyto aplikace nejvíce vybíjí baterky, máte je v telefonu?
Zdroj: Profimedia

Švýcarské online úložiště pCloud se ve svém posledním výzkum zaměřilo na aplikace, které nejvíce vybíjejí baterii vašeho telefonu. Většinu z nich přitom každý z nás používá dennodenně. Zjistěte, jaké aplikace jsou zabijáky baterek.

V dnešním světě už existuje telefonní aplikace snad na všechno. Od nakupování, přes seznamování až k obchodování na burzách. Každý uživatel chytrých telefonů jich ve svém zařízení minimálně pár má. Některé z nich jsou však velmi náročné na životnost baterie.


Švýcarské firma pCloud, která spravuje online uložiště souborů, se ve svém novém výzkumu zaměřila právě na to, které aplikace vybíjejí náš telefon nejvíce.

Související obsah


Analýzou 100 nejpopulárnějších aplikací dospěla k závěru, které aplikace nejenom že nejvíce vyčerpávají baterie telefonu, ale také zabírají nejvíce paměti a zpomalují tak zařízení. Největšími zločinci na baterii jsou podle studie pCloud aplikace Fitbit a Verizon, které využívají 14 ze 16 dostupných funkcí telefonu. Nejméně náročná z testovaných je pak aplikace na pracovní nabídky LinkedIn.

Dvacet největších žroutů baterie podle pCloudu:

1. Fitbit

2. Verizon

3. Uber

4. Skype

5. Facebook

6. Airbnb

7. BIGO LIVE

8. Instagram

9. Tinder

10. Bumble

11. Snapchat

12. WhatsApp

13. Zoom

14. YouTube

15. Booking.com

16. Amazon

17. Telegram

18. Grindr

19. Likke

20. LinkedIn


Pokud bychom se zaměřili ale pouze na aplikace sociálních sítích, tak by první místo obsadil Facebook. Následoval by Instagram, Bumble a Snapchat.

1. Facebook

2. Instagram

3. Bumble

4. Snapchat

5. Tinder

6. Grindr

7. Likke

8. Twitter

9. Houseparty

10. TikTok

Přehled 50 nejnáročnějších aplikací na baterii a to, jak váš telefon vytěžují, najdete v tabulce:


Baterie však není jediným zdrojem, který aplikace vyčerpávají. Důležitou je také operační paměť, které některé aplikace využívají na maximum. Mezi nejhorší požírače paměti patří aplikace letecké společnosti United Airlines a taxi Lift.

1. United Airlines

2. Lyft

3. Uber

4. Fitbit

5. Facebook

6. Uber Eats

7. PayPal

8. Microsoft Teams

9. YouTube

10. Airbnb

Související obsah


Studie společnosti pCloud tak ukázala, že sociální sítě jsou i nadále na baterie nejnáročnější. Důležité je však poznamenat, že aplikace pro fitness a cestování, které vyžadují, aby na pozadí běželo více funkcí zařízení, jsou náročné na všechny funkce telefonu.

K rychlejšímu rozvolňování opatření v Česku by mohla pomoci aplikace. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz