Domácí

Malý Kryštof se musel vzdát přítele. Vránu teď navštívil v chovné stanici

Příběh 13letého chlapce ze Strakonic, který se spřátelil s vránou Pepíkem, už znáte. Kvůli výhrůžkám ale musela rodina umístit opeřence do záchranné stanice. V sobotu za ním vyrazila na návštěvu a štáb televize Nova byl u toho.

Pro Kotrbovi se stal Pepíček součástí rodiny. I po jeho nuceném přesunu do záchranné stanice v Makově ho proto jezdí navštěvovat. "Přivezli jsme piškoty a žloutky, protože ty má strašně rád,“ popsala matka Kryštofa Iveta.


"Vždycky, když jsem měl vajíčka, tak mi žloutky kradl a žral je,“ vysvětlil Kryštof. Pepíček je teď ve voliéře společně se strakou a zatím si prý na sebe zvykají. "Jsem rád, že tu má aspoň nějakou společnost, že tu není sám,“ těší chlapce.

Související obsah


Kryštof opeřenci přivezl i školní penál, který si Pepíček při návštěvách jeho pokoje oblíbil. "Má ho, ale ta straka byla naštvaná, tak ho shodila na zem,“ dodal Kryštof.


Pepík s rodinou strávil přibližně jeden rok. Chlapec opeřence potkal u školy, ten pak začal létat k oknu jeho pokoje a doprovázel Kryštofa i na hřiště. Právě tam se ale stal terčem útoků a šlo mu o život. Kotrbovi proto vránu převezli do záchranné stanice.


"Když ho člověk takhle vidí zavřeného, tak je mu ho líto. Ale je jasné, že mu nebude aspoň ublíženo, což je pro nás strašně důležité,“ uzavřela Iveta.


Podle ošetřovatele musel být Pepík vychovaný v zajetí a po vypuštění do volné přírody si proto našel jinou rodinu. Kvůli tomu už nebude moct voliéru opustit.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz