Domácí

VIDEO: Muž měl z pomsty podpálit byt, ve kterém spalo pět lidí a miminko

Jen kousek od tragédie byli minulou neděli obyvatelé bytu v pražské části Hostivař. Nad ránem totiž v jejich bytě začalo hořet a pět lidí a malé miminko museli zachránit policisté. Podle nich požár založil úmyslně 37letý muž. Motivem byla zřejmě pomsta.

Kriminalisté z oddělení vražd se zabývají případem požáru bytu ve Vajdově ulici v Praze 10 z minulé neděle. Nad ránem tam začalo hořet v bytě v šestém patře panelového domu.

Po příjezdu na místo policisté uviděli černý dým stoupající z oken bytu a na balkoně stálo několik lidí, kteří volali o pomoc.

"Policisté proto vyběhli nahoru, a jelikož se nemohli dostat do bytu, kde hořelo, tak od něj vykopli dveře. Pak se snažili dostat z bytu všechny lidi, v čemž jim pomohl jeden z hasičů za použití dýchací techniky. Zachránit se tak povedlo všechny lidi a i měsíc staré miminko," uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Související obsah

Policistům byly okolnosti požáru podezřelé a případ si tak převzali kriminalisté z oddělení vražd pražské policie. Podle nich požár založil jeden z nájemníků bytu.

"S ním totiž ten den pro jeho nevhodné chování ukončili možnost jeho ubytování a požádali ho, ať odejde. Podle všeho se ale v noci do bytu vrátil a za použití hořlaviny založil oheň v předsíni, přestože věděl, že v bytě spí několik lidí, jedná se o šesté patro a lidé nebudou mít možnost úniku," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Související obsah

37letý muž nyní čelí trestnímu stíhání pro trestný čin obecné ohrožení. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody na 12 až 20 let nebo výjimečný trest. Detektivové také podali podnět na jeho vzetí do vazby.

Na celé video z policejního zásahu se můžete podívat zde:

Podívejte se, jak policie muže eskortovala do vazby:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz