Domácí

Malou dívku jedovatý had neuštkl. Zranila se zřejmě o plot, tvrdí policie

Hadí záhada z Jenštejna je u konce. Policie uzavřela vyšetřování případu, který na začátku roku vzbudil velkou pozornost. Šestiletou dívku měl na zahradě v malé obci u Prahy kousnout nebezpečný plaz, mluvilo se o chřestýšovi. Pátraly po něm desítky lidí, jenže nikdo ho nenašel. Podle policie se dívka pravděpodobně zranila o plot.

Dominantou Jenštejna je sice středověký hrad, více ho ale v posledních měsících proslavila hadí aféra. Teď končí. "S ohledem na všechny zjištěné skutečnosti případu rozhodli policisté o jeho odložení,“ řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.


Na začátku se vše přitom zdálo jasné. "Děti si hrály venku a dcera přiběhla, že má velkou bolest, jako by ji kouslo sto včel. Pak přijela pohotovostní služba a paní doktorka řekla, že to je na 100 % had,“ popsala matka zraněné dívky.


Následovala velká pátrací akce. Dorazili hasiči, dobrovolníci, specialista na odchyt hadů. Lidé měli hodně dlouho neklidný spánek, i když je odborníci ujišťovali, že teplomilný had je v mrazu neškodný.

Související obsah


Had se neukázal a podle policie ani nemohl. V Jenštejně prý totiž vůbec nebyl. Holčička se zranila jinak. "Nebyly prokázány žádné biologické stopy na botě, ani tam nebylo mechanické poškození po hadím kousnutí,“ doplnila Schneeweissová.


Matka holčičky policejním závěrům nevěří. "To určitě byl had. S takovým skusem, takovou reakci, dva měsíce se to hojilo,“ myslí si.


Nebezpečné zvíře na útěku vyvolá vždy velké pozdvižení. Občas ale pátrací akce končí fiaskem. Z uprchlé pumy se může vyklubat přerostlý kocour a ze lva roztomilá kolie.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz