Domácí

Sklad zdravotnického materiálu pohltily plameny! Halu nedávno někdo vykradl

Šest jednotek hasičů vyjíždělo v noci na pondělí k požáru skladovací haly v Napajedlích na Zlínsku. Oheň ji zcela zničil, škody půjdou do milionů korun. Stejný objekt, kde byly uskladněny respirátory a další zdravotnický materiál, přitom před necelým čtvrt rokem vykradl neznámý zloděj.

Náročný zásah hasičům zabral pět hodin. K hořící hale, která je jen pár desítek metrů od kempu, vyrážely profesionální i dobrovolné jednotky krátce po druhé v noci.

"Jedná se o sklad se zdravotnickým materiálem, kde mělo být v době požáru uskladněno velké množství hygienických pomůcek, přesná škoda doposud nebyla vyčíslena," popsala mluvčí policie Monika Kozumplíková.

Mohutný požár kompletně zničil střechu, ta se propadla. Už v pondělí ráno byli na místě vyšetřovatelé. Jakmile místo požáru vychladlo, přivezli policisté ke zničené hale i psa speciálně cvičeného na vyhledávání hořlavin. Ten spáleniště prohledával dlouhé minuty.

Objekt je zabezpečený jen z čelní strany, z té boční je nízký plot, navíc plný děr. Stejná hala zaměstnala kriminalisty přitom už podruhé během pár týdnů.

Související obsah

"Ve stejné budově vyšetřujeme od února letošního roku krádež respirátorů a rukavic, mělo dojít ke škodě za téměř dva miliony korun," doplnila Kozumplíková.

Doposud není jasné, kdo tu kradl, zloději ale hrozí až osmileté vězení. Policejní vyšetřování by mělo také prokázat, jestli oba případy mají nějakou souvislost.

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz