Domácí

Jedovatý had vyděsil obyvatele Tachovska. Uštkl majitele a zmizel

Jedovatý had vyděsil obyvatele Tachovska. Uštkl majitele a zmizel
Zdroj: Policie ČR

Jedovatý had, vyděsil obyvatele Tachovska. Plaz chovateli utekl pravděpodobně v neděli v tachovském lese. Policie vyzvala obyvatele, aby do lesa nechodili a v případě, že by hada spatřili, aby okamžitě kontaktovali policii.

Jedovatý had zmizel chovateli nedaleko Plané koncem minulého týdne. Podle policie had využil nepozornosti majitele, který ho chtěl v teráriu zkontrolovat během přepravy.

"Případ se stal kolem 15:30, kdy muž převážel mládě uvedeného hada o délce asi 20 centimetrů. Na cestě z obce Lestkov do Plané chtěl hada, který právě měnil kůži, zkontrolovat, a tak zastavil u komunikace v místě zvaném Caltov. Když dal ruku do terária, plaz jej uštknul do ruky, muž ho upustil na zem a na hada dupnul," upřesnila mluvčí policie Dagmar Jiroušková.

O situaci chovatel okamžitě telefonicky informoval svého známého, který přivolal pomoc. Třicetiletého muže ve vážném stavu pak transportoval do pražské nemocnice armádní vrtulník.

Související obsah

"Po nezbytné léčbě vzniklé reakce byl muž ve vážném stavu transportován na specializované pracoviště Všeobecné fakultní nemocnice v Praze," potvrdila mluvčí letecké záchranky AČR Jolana Číhová.

Místo, kde se had ztratil, policie prohledala, poraněné zvíře už ale nenašli. Mládě jedovatého plaza pak nalezl až sám majitel, který se na místo po propuštění vydal.

Policie navíc zjistila, že muž nemá k chovu tohoto druhu hada povolení a delikt oznámí státní veterinární správě.


Policie uzavřela případ uštknutí dívky hadem. Výsledek je překvapivý. Připomeňte si reportáž TV Nova:

 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz