Nehoda

Tragický začátek týdne: Na Pardubicku bourala sanitka, u Prahy kamiony

Jeden lidský život si vyžádala v pondělí dopravní nehoda sanitky převážející pacienty na Pardubicku. Na místo přiletěl i vrtulník záchranářů. Tři lidé skončili v nemocnici. Jeden lidský život se vyžádala také hromadná dopravní nehoda na dálnici D11.

Nehoda se stala na hlavním tahu z Pardubic na Přelouč kolem půl jedné odpoledne. Sanitka zatím z nezjištěných důvodů vyjela ze silnice a čelně narazila do stromu. 

Podle předběžných informací policie sanitka převážela tři pacienty. Jeden z nich nehodu nepřežil, další dva a také řidič skončili v nemocnici. Na místo vzlétl záchranářský vrtulník.

Související obsah

"Na místě se zranily celkem čtyři osoby, z toho jedna osoba i přes veškerou snahu záchranářů zemřela. Dva lidé byli s těžkým zraněním převezeni do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Řidič vozila byl s lehkým zraněním převezen do nemocnice v Pardubicích," uvedl mluvčí záchranky Aleš Malý.

Na místě v současné době stále zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému. Policejní mluvčí Eva Maturová zároveň žádá řidiče, kteří sanitku potkali a mohli by policistům pomoci s objasněním nehody, aby se ozvali na linku 158.

Související obsah

U tragické dopravní nehody zasahují v pondělí odpoledne také záchranáři ve Středočeském kraji. Na dálnici D11 ve směru do Prahy se srazily tři kamiony a dva osobáky. Kabina jednoho kamionu a jeden osobák byl zasažen požárem, který se hasičům podařilo uhasit.

Na video z místa nehody se podívejte zde:

V půlce dubna bourala sanitka také ve Středočeském kraji, přesněji v Úvalech u Prahy. Ta vezla pacienta, který měl v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) podstoupit transplantaci srdce. Několik lidí, včetně pacienta, utrpělo při srážce lehká zranění. Spolujezdec z osobního automobilu skončil se středně těžkým zraněním v pražské Fakultní nemocnici v Motole.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nehoda

Důležité Události

Píše se na Deník.cz