Krimi

Majitelům automyček se ulevilo. Policie dopadla muže, který jich 15 vykradl

Majitelé automyček po celé republice mají o starost méně. Kriminalistům z Pardubického kraje se podařilo dopadnout zloděje, který jich vykradl nejméně 15. Zaměřoval se na mincovní automaty a podle policie si tím přišel na statisíce korun.

Intervaly mezi jednotlivými krádežemi zloděj poměrně striktně dodržoval, za 7,5 měsíce vykradl nejméně 15 automyček. Co 14 dní, to jedna krádež.

Fantom automyček místo činu pravidelně měnil, jeho skutky se zabývali kriminalisté v sedmi krajích republiky. Vybavený byl vždy baterkou a páčidlem a zajímaly ho hlavně mincovní automaty a měničky peněz. Některé rozebral zvenku, u dalších nejprve překonal vchodové dveře a automat vyloupil z druhé strany.

"Obviněný muž se přiznal ke všem skutkům, způsobil škodu za 1,3 milionu korun," uvedla policejní mluvčí Dita Holečková. Půlka škody je na zařízení a automatech, další statisíce si 26letý cizinec odnesl v mincích. Teď mu hrozí pětiletý trest a vyhoštění, stejně jako posádce auta, která samoobslužnou myčku vykradla před rokem v Přelouči.

Související obsah

K překonání překážky zlodějům velmi často stačí hrubá síla. Zatím neúspěšně kriminalisté od pátku pátrají po zloději z čerpací stanice v Ostroměři na Jičínsku. K rozbití u dveří použil 35 kilogramů těžký obrubník. Jako zkušený vrhač si ho hodil na rameno a s rozeběhem jím mrštil. S fyzičkou problém neměl, dveře totiž povolily až na třetí pokus.

"Způsobil škodu 400 tisíc na zařízení, 120 tisíc na ukradeném zboží," řekla policejní mluvčí Iva Kormošová. S taškou plnou desítek kartonů cigaret pak proběhl zatáčku a zmizel v nedalekém křoví. I když se maskoval kuklou a kšiltovkou, kriminalisté po zveřejnění záznamů doufají, že ho někdo pozná a pomůže s jeho dopadením.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz