Zahraničí

Kimova sestra rozpoutala peklo! Kdo jí leze na nervy, toho nechá popravit

Kimova sestra rozpoutala peklo! Kdo jí leze na nervy, toho nechá popravit
Sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong | Zdroj: Profimedia

Sestra severokorejského diktátora Kim Čong-una se pustila do čistek v komunistické straně. S odvoláním na vysoké představitele totalitního režimu to uvedla zahraniční média. Kim Jo-čong se prý zaměřuje především na lidi, kteří jí "lezou na nervy". Strach mají úplně všichni.

Diktátorova ďábelská sestra, jak se Kim Jo-čong v KLDR přezdívá, se podle zdrojů z izolované země utrhla ze řetězu. Prý rozjela rozsáhlé čistky vedení důležitých úřadů. Před několika dny měla nechat zastřelit jednoho z vysoce postavených politiků.

Jak uvedl portál Express, popravy se podle všeho týkají mnohem většího počtu lidí. Čistka může souviset s kauzou údajného pašování zlata, do nějž se měli zapojit představitelé Korejské strany práce z města Hjesan, z loňského listopadu. Informovalo o ní Rádio Svobodná Asie (RFA).

"V prosinci nechali popravit desítku příslušníků pohraniční stráže," uvedl zdroj rádia s tím, že Kim Jo-čong na to teď nejspíš navázala. Devět obyvatel města skončilo na doživotí ve vězení, desítky jejich rodinných příslušníků v pracovních táborech. V těch podle řady svědků panují nelidské podmínky.

Související obsah

"Zvláštní pozornost věnuje těm, kteří jí lezou na nervy," doplnil zdroj z KLDR. Nejenom lidé z Hjesanu, ale i hlavního města Pchjongjangu žijí ve strachu, kdo další přijde na řadu. Kim Jo-čong prý nařídila zadržet a případně popravit každého, na koho padne jen stín podezření ze zrady komunistické strany.

Zdá se, že Kim Jo-čong se v uplynulých měsících podařilo upevnit své postavení v čele nejdrsnější diktatury na světě. Během loňského léta se přitom spekulovalo, že ji bratr nechal zabít. Důvodem měly být jeho obavy, že ho svrhne a sama se chopí vlády. To se ale nepotvrdilo a "ďábelská sestra" nadále figuruje jako Kimova pravá ruka.

Kim Čong-un přiznal, že strana selhala v plnění hospodářských cílů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz