Zahraničí

Agenti dopadli v Brazílii kokainového krále, eso mezi italskými mafiány

Agenti dopadli v Brazílii kokainového krále, eso mezi italskými mafiány

Přezdívali mu „Milánský král kokainu“ a na seznamu nejhledanějších a nejnebezpečnějších italských mafiánů byl číslem dvě. Rocco Morabito (54), klíčová postava nejmocnější z mafií, kalábrijské ’Ndranghety, byl dopaden v Brazílii.

Italský soud obchodníkovi s kokainem nadělil v nepřítomnosti třicet let vězení. Morabito se však v roce 1994 vypařil a skrýval se v Jižní Americe.

Brazilská policie ho dopadla v hotelu v přímořském městě Joao Pessoa na severu země. Spolu s ním zatkli dalšího Itala podezřelého z obchodu s drogami Vincenza Pasquina. Zatčení v úterý potvrdilo italské ministerstvo vnitra, informovala zahraniční média.

Související obsah

Okolnosti akce policie nezveřejnila, jen to, že se na ní podíleli agenti Interpolu, americké FBI a protidrogové DEA společně s italskými Carabinieri.

Morabito už skončil ve vězení před čtyřmi roky v Uruguayi. Tam se léta úspěšně vydával za počestného brazilského obchodníka se sójovými boby, který se v zemi zabydlel v přepychovém sídle. Udělal však chybu, když svou dceru zapsal do místní školy pod skutečným jménem. Než ho však úřady stačily vydat do Itálie, uprchl z věznice dírou ve střeše.

Související obsah

Přezdívku „Milánský král kokainu“ získal Morabito, původně chudý pěšák jihoitalské kalábrijské mafie, když se přestěhoval na sever a vypracoval se na špici ’Ndranghety. Ta je v současné době považována za nejmocnější mafiánské uskupení působící po celém světe. Kontroluje mimo jiné 80 procent obchodu s kokainem v Evropě.

Hledanějším italským mafiánem je jen Matteo Messina Denaro, považovaný za šéfa sicilské Cosa Nostry. Ten se skrývá od roku 1993.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz