Domácí

Podchod město zabarikádovalo, řidiči teď jezdí přes lávku pro pěší v parku

Strážníky u pardubické nemocnice dále trápí neukáznění řidiči. Ti po uzavření nadjezdu jezdili dokonce podchodem, a když tam teď město nainstalovalo zábrany, jezdí parkem přes lávku pro pěší.

Ve 100 metrů dlouhém podchodu působilo vozidlo jako zjevení. Svědci popisovali, jak museli před auty uskakovat.

"To se člověk úplně vyděsí. Oni vyjeli autem. Docela velkou rychlostí," řekla televizi Nova vystrašená žena. Podobných řidičů bylo nespočet a bylo jedno, jestli sedí v autě nebo na motorce.

V nejužším místě podchodu zbývá pro chodce při pojíždění osobního auta minimum prostoru.

Tohle je nejužší místo podchodu, dřevěná lať představuje šířku osobního automobilu, pro chodce zbývá minimum prostoru. "V jednom dni kamera zaznamenala tři řidiče, kteří si takto zkracovali cestu," uvedl mluvčí pardubických strážníků Jiří Sejkora.

Související obsah

Po této dopravní anarchii město z obou stran nainstalovalo těžké betonové květináče, aby prošli jenom chodci. A zdálo se, že bude chvíli klid. Jenže někteří řidiči se rychle přizpůsobili. Nechávali podle strážníků auta rovnou před pardubickou nemocnicí, kde je točna autobusu a taky vstup na staveniště.

Další to vzali rovnou parkem přes lávku pro pěší. Objížďka kvůli opravovanému nadjezdu ale slouží jen pro sanitky.

Za poslední tři týdny místem projely dvě desítky řidičů. Místo už proto sleduje kvalitní kamera, která dokáže přečíst espézetku vozidla.

Pokud strážníci chytnou viníka na místě, mohou mu dát až dvoutisícovou pokutu. Všechny přestupky zachycené záznamovým zařízením jdou do správního řízení a v tom případě je sazba ještě vyšší.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz