Krimi

Fotograf zval ženy do bytu, tam je měl znásilnit! Obětí mohou být desítky

Pražští kriminalisté pátrají po ženách, které musely čelit sexuálnímu násilí od fotografa. Muž měl ženy lákat k sobě do bytu a nabízet jim profesionální snímky, místo toho je ale podle policie omámil a znásilnil. Vyšetřovatelé zatím mají výpovědi tří žen, očekávají ale, že obětí může být mnohem více.

Kriminalisté hledají ženy, které mohly být znásilněné fotografem pod záminkou profesionálního focení. "Pražští kriminalisté v souvislosti s vyšetřováním sexuálně motivované trestné činnosti pátrají po ženách, které se mohly stát poškozenými či svědkyněmi trestného činu znásilnění. Těchto poškozených by mohly být desítky, a to z celé České republiky," upozornil policejní mluvčí Jan Daněk.

Podle kriminalistů měl muž nabízet fotografické služby v Praze 4 na Opatově ve svém bytě, který měl provizorně vybavený fotografickým plátnem. Dospívajícím dívkám a mladým ženám měl nabízet profesionální fotografie, místo toho je ale napadl.

Související obsah

"Po příchodu do bytu je uvedl do stavu, ve kterém byla snížena jejich uvážlivost a schopnost odporu (záměrně neuvádíme jakým způsobem tak činil, protože je to důležitá věc pro vyšetřování a potřebujeme tuto informaci získat od případných dalších poškozených). Této situace pak zneužil k dívkami nechtěnému sexuálně motivovanému jednání," dodal Daněk s tím, že focení mělo probíhat ve vaně.

Kriminalisté získali výpovědi tří žen, předpokládají ale, že jich může být daleko více, a to z celé České republiky. "Proto se touto cestou obracíme na další možné poškozené, aby se nám ozvaly, jestliže byly znásilněny fotografem z Prahy 4. Zároveň ubezpečujeme, že pokud se rozhodnou věc ohlásit, dostane se jim citlivého a profesionálního přístupu," apeloval na případné oběti Daněk.

Napadené ženy, které se staly oběťmi fotografa, mohou volat buď přímo vyšetřovatelce na telefonní číslo 606 826 896, nebo na linku 158.

Policie už podezřelého zadržela a obvinila ho ze znásilnění. V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí až 10 let ve vězení. Stíhání sedmatřicetiletého muže je vedeno na svobodě.

Ve vazbě v březnu skončil muž, který měl znásilnit svou neteř. Více v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz