Zahraničí

Zemřel moderátor SuperStar Viršík. Odpočívej v pokoji, vzkázal Habera

Zemřel moderátor SuperStar Viršík. Odpočívej v pokoji, vzkázal Habera
Zdroj: Markíza

Ve věku 56 let zemřel ve středu známý slovenský moderátor Július Viršík. Do povědomí lidí se dostal především v roce 2004 jako porotce známé pěvecké soutěže SuperStar. Podle informací slovenských médií zemřel na zástavu srdce, přesnou příčinu smrti musí ale určit pitva.

Podle informací portálu tvnoviny.sk zemřel Viršík ve středu na své chatě v Malých Levároch. Známý moderátor měl utrpět zástavu srdce. Několik lidí se ho na místě snažilo oživit, ale bohužel neúspěšně.


"Julo Viršík. Znali jsme se více než 30 let. Byl přímý, slušný, vtipný a vždy jsem z něj cítil jeho přátelství a férovost. Dobrý chlap! A měl rád hudbu, tak jako já! Stále nás v životě některé dny tak nečekaně a smutně překvapí. Odpočívej v pokoji Julo a soustrast rodině!“ napsal na sociální sítě zpěvák Pavol Habera, kterého mohou diváci televize Nova taktéž znát také jako porotce oblíbené pěvecké soutěže SuperStar.

Související obsah


"Julo byl stará škola. Když se pracovalo, tak se pracovalo, když se bavilo, tak se bavilo. V paměti mi zůstane jako vždy veselý a pozitivně naladěný kluk, který sypal z rukávu zábavné příhody. Samozřejmě, s tím jeho nezaměnitelným hlasem,“ vzpomíná na moderátora slovenský bavič Ivo Ladižinský.

Július Viršík, jehož profesionální život byl spjat zejména s rozhlasovým vysílám, začal poznávat práci s mikrofonem v Slovenském rozhlase, ve kterém působil už během studia žurnalistiky na Filozofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě. Nejdříve pracoval v redakci Pozor zatáčka a pak ve vysílání pro mládež s názvem Rádio Elán. V roce 1991 přešel do vznikajícího rádia Rock FM, kde měl vlastní pořad s hitparádou písniček.

Finálový večer SuperStar byl plný emocí, plakal i Leoš Mareš. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Krátká zpráva

Hnutí STAN vybralo kandidáta na ministra průmyslu

Starostové vybrali nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu místo Věslava Michalika, který se nominace do nastupujícího kabinetu vzdal kvůli informacím o možném střetu zájmů. Celostátní výbor STAN vybíral ze čtyř kandidátů. Jméno vítěze oznámí v pondělí, nejprve se ho dozví premiér vznikající vlády Petr Fiala (ODS).

Píše se na Deník.cz