Domácí

Blíží se konec cestovních voucherů, klienti je mohou uplatit do srpna

Blíží se konec platnosti voucherů, které loni vystavovaly cestovní kanceláře kvůli zákazu cestování do zahraničí. Klienti je mohou uplatnit do konce srpna. Pokud si je však nestihnou nebo nechtějí vybrat, musejí jim cestovky vrátit peníze. Některé se rozhodly vyplácet je už během června.

Zákon přezdívaný Lex voucher řadě cestovních kanceláří zachránil na začátku pandemie podnikání. Poukázku v hodnotě zakoupeného zájezdu vystavovaly cestovní kanceláře namísto vrácení peněz.


Platnost vystavených poukázek je jeden rok a cestovní kanceláře tak nyní řeší, jakým způsobem budou vyplácet neuplatněné poukázky. Některé cestovní kanceláře začnou s vyplácením s předstihem už během léta.


"Postupně začneme kontaktovat klienty a první z nich by peníze měli dostat ještě během června, do konce srpna potom chceme být vypořádáni se všemi klienty," vysvětlil mluvčí CK Fischer Jan Bezděk.

Související obsah


Jiné cestovní kanceláře nabízejí možnost převést si peníze z voucheru na jiný typ poukazu, který umožní nákup dovolené i v příštím roce. "Máme připravený flexi program, který jim umožní případně i převést ty peníze do budoucna, pokud s tím budou souhlasit, nebo jim nabídneme další výhody," řekl ředitel Blue Style Ondřej Rušikvas.


Podle cestovních kanceláří si velká část klientů poukazy v původní hodnotě zájezdů stihne vybrat do konce srpna. "85 procent našich klientů plánuje využít k nákupu letní dovolené své vouchery. Někteři naši klienti čekají s uplatněním voucherů na záhájení prodeje zimních exotických dovolených," uvedla mluvčí CK Čedok Eva Němečková.

JH TN.cz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Do Česka zavítal tchajwanský ministr, Čína protestuje

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) se ve středu setkal s tchajwanským ministrem Josephem Wu. Jednali o obchodní spolupráci a o kybernetické bezpečnosti. Setkání kritizovala Čína. "Podstata a vlivy takového jednání jsou neblahé. Čínská strana to silně odsuzuje a vyjadřuje rozhodný nesouhlas a učiní legitimní a nezbytné kroky," uvedla v prohlášení čínská ambasáda.

Krátká zpráva

Policie prověřuje lidi okolo prezidenta Zemana

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) prověřuje lidi z okolí prezidenta Miloše Zemana, zda se nedopustili neposkytnutí pomoci a padělání a přisvojení pravomoci úřední osoby. Informaci přinesl portál Aktuálně.cz.

Píše se na Deník.cz