Domácí

Brno pořádá novou prohlídku, ukáže turistům ta nejhnusnější místa

Nejhnusnější místa v Brně. Tak se jmenuje nová komentovaná prohlídka, která návštěvníky moravské metropole provede těmi nejhoršími místy. Podle informačního centra, které ji pořádá, je o ni velký zájem.

Většina velkých měst láká turisty na to nejkrásnější, čím se mohou pochlubit. Brno to dělá také, ale teď se tam rozhodli pro odvážnější postup. "Ta nejhnusnější místa v Brně jsou z těch cool témat, u kterých si myslíme, že jednak samozřejmě vzbudí rozruch, ale taky dokážou poměrně erudovaně a historicky popsat místa, která s průvodcem návštěvníci projdou," uvedla mluvčí Turistického informačního centra Brna Adéla Nováková.


Brno je plné krásné architektury, kulturních akcí, mezinárodních výstav. Město se ale teď rozhodlo ukázat turistům odvrácenou tvář. Prohlídky jsou cílené především na mladé.

Související obsah


"Město Brně mě oslovilo, jestli bych si tohle téma nechtěl vzít, a tak já jsem po nějakým váhání vybral asi takových deset míst v Brně. Ke každému městu patří nějaká hnusná místa a vždycky patřila. Brno je mělo už od středověku“ vysvětlil historik Michal Doležel.

Návštěvníci se dozví i o smutné historii míst, kde každý Brňan přidá do kroku. Jedno z nich leží mezi autobusovým a hlavním nádražím. "Prodávají se tady drogy a chodí sem sprejeři. Vlastně tady poblíž stála jedna z brněnských synagog, která byla 15. března 1939 nacisty a fašisty vypálena. Na jejím místě do dnes nic nestojí,“ dodal Doležel.

Původně jen jarní cyklus prohlídek teď vzbudil velký zájem. Je tak možné, že se turisté na nejhnusnější místa budou moci podívat i v létě.

Radim Bánský, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Píše se na Deník.cz