Zahraničí

Zemřel americký zpěvák chytlavých hitů B. J. Thomas, bylo mu 78 let

Zemřel americký zpěvák chytlavých hitů B. J. Thomas, bylo mu 78 let
Zdroj: Profimedia

Americký country-popový a gospelový zpěvák B. J. Thomas, jenž dostal Oscara za píseň z filmu Butch Cassidy a Sundance Kid, zemřel v sobotu ve věku 78 let ve svém domě v Texasu. Držitel pěti cen Grammy podlehl rakovině plic, informovala americká média.

Billy Joe Thomas (křestní jméno si zkrátil na iniciály už jako dítě v baseballovém mužstvu, kde se pár spoluhráčů jmenovalo stejně) se na vrchol popularity dostal v 70. letech, kdy několikrát vedl americkou hitparádu.

Rodák z Oklahomy vyrostl v Houstonu, nahrál téměř padesát desek, kterých se prodaly milióny kusů. Proslavil se hitem Raindrops keep fallin’ on my head, který zazněl v proslulém westernu Butch Cassidy a Sundance Kid s Robertem Redfordem a Paulem Newmanem. Thomas za něj dostal Oscara za nejlepší originální píseň, americkou popovou hitparádu vedla nepřetržitě čtyři týdny.

Související obsah

Mezi jeho další hity, které se počítají na desítky, patří Another somebody done somebody wrong song, Hooked on a feeling či I'm so lonesome I could cry. Cenu Grammy obdržel B. J. Thomas hned pětkrát, byl členem proslulé Grand Ole Opry.

Od mládí se potýkal se závislostí na alkoholu a amfetaminu, který mu pomáhal překlenout pracovní vypětí spojené s neustálým cestováním. Svého času polykal desítky tabletek denně. Z krize mu pomohla manželka Glorie, vzali se v roce 1968 a narodily se jim tři dcery.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz