Zahraničí

Jediný přeživší pádu lanovky se probral. Hoch (5) se hned ptal na rodiče

Chlapec, který jako jediný přežil nedávný pád lanovky v Itálii, se probral z kómatu. Jako zázrakem neutrpěl žádné poškození mozku. S lékaři i se svou tetou, která je stále u něj v nemocnici, komunikuje. Jedna z prvních otázek směřovala na rodiče.

Pětiletý Eitan Biran leží po pádu italské lanovky v turínské nemocnici s mnohačetnými zraněními. Chlapec byl donedávna připojený na dýchacím přístroji na jednotce intenzivní péče. Teď už dýchá samostatně. Podle lékařů Eitan neutrpěl žádná poškození mozku, nedávno se probudil z kómatu a komunikuje, píše britský Daily Mail.

Po celou dobu je u něj jeho jedenačtyřicetiletá teta Ayi. První věc, o které chlapec po probuzení mluvil, byla bolest v krku. Pak tetě položil otázku nejtěžší. "Kde jsou maminka s tatínkem?" zeptal se. Jak si s odpovědí Ayi poradila a jestli svému synovci řekla tragickou pravdu o jeho rodičích, zatím není známo.

Související obsah

"Eitan se někdy ptá na své rodiče, ale kdyby nastalo cokoli, jeho teta tu s ním vždy bude," uvedl ředitel turínské nemocnice Giovanni La Valle. Už dříve také vyšlo najevo, že by chlapce několik rodin rádo adoptovalo.

Eitan přišel při pádu lanovky, ke kterému došlo nedaleko Milána, v podstatě o celou rodinu. Kabina se zřítila koncem května poblíž vrcholu trati Stresa-Mottarone v regionu Piemont. Podle italských médií spadla z výšky asi 15 metrů. Důvodem byla pravděpodobně poškozená brzda kabiny.

Při tragédii přišlo o život celkem 14 lidí - včetně rodičů a staršího bratra pětiletého chlapce. Toho pravděpodobně zachránil jeho otec, který kloučka od nejhoršího uchránil v posledních chvílích života vlastním tělem.

Připomeňte si pád lanovky a vyšetřování tragédie v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman podepsal vyloučení Ruska a Číny z dostavby Dukovan

Prezident Miloš Zeman v pondělí podepsal zákon o nízkouhlíkové dohodě, který z dostavby jaderné elektrárny Dukovany vyřazuje firmy z Ruska a Číny. Zákon umožňuje využití technologií pouze od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996.

Píše se na Deník.cz