Domácí

Doučovací kempy budou zdarma. Musíme dětem pomoci, míní expert

Kvůli pandemii koronaviru děti nemohly do škol a učily se doma formou distanční výuky. Tato situace se u mnohých projevila nejen na známkách, ale také na psychice. Pomoci by žákům mohly letní doučovací kempy.

Přechod dětí na distanční výuku nebyl lehký. Žáci se téměř celý školní rok učili online, což pro mnohé bylo velice náročné a projevilo se to nejen na známkách, ale také na jejich psychice. Obojí by mohly zlepšit doučovací kempy, kterých se děti v létě mohou zúčastnit.


"Přišlo se na to, že využít léto k dohánění mezer je opravdu skvělý nápad. Netýká se to ale všech žáků. Mnozí situaci nějak zvládli, ať už za pomoci učitelů nebo rodičů,“ řekl ve Snídani s Novou prezident Asociace ředitelů základních škol (AZŘŠ) Michal Černý.

Související obsah


Cílem kempů však podle Černého není jen dohnat látku, kterou děti v době distanční výuky zameškaly. Žákům mají pomoci vrátit se do běžného života, osvojit si znovu jednání v kolektivu nebo přivyknout na denní režim.


Takovýchto doučovacích kempů by měla být napříč Českem celá řada. O dotace ministerstva zažádalo mnoho provozovatelů a během pár dní se rozdělilo kolem 100 milionů korun. A dobrou zprávou je, že za účast dětí jejich rodiče nebudou nic platit. "Je to celé zadarmo. Taková je podmínka pro provozovatele kempů,“ vysvětlil Černý.


Černý se také vyjádřil k tomu, které děti se mohou hlásit. "Určitě bude také hrát roli doporučení učitelů, psychologů nebo dalších odborníků. Je to ale určené pro všechny. Záleží pak na provozovatelích kempů,“ uzavřel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz