Zahraničí

Nedaleko amerického sídla Harryho s Meghan se našly indiánské ostatky

Nedaleko amerického sídla Harryho s Meghan se našly indiánské ostatky
Zdroj: Profimedia

Jen pár metrů od domu prince Harryho a jeho manželky Meghan našli během stavby lidské ostatky. Podle úřadu šerifa šlo o velmi staré kosti, které byly jen pár metrů od plotu amerického sídla prince Harryho pohřbené několik století. Zřejmě šlo o příslušníka kmene Čumašů, kteří tuto část Kalifornie dříve obývali.

Královský pár dostal v minulém týdnu šokující zprávu. V blízkosti jejich rodinného sídla v kalifornském Montecitu byly nalezeny lidské kosti. Ty jsou stovky let staré. "Vypadají, že patřily mladistvému a kosti jsou velmi staré," uvedla mluvčí šerifa v Santa Barbaře. Informace přinesl portál Daily Mail.

Ostatky, které ležely asi tři metry hluboko, by mohly patřit příslušníkovi či příslušnici kmene Čumašů, který v oblasti Montecita žil před 11 000 lety. Kancelář šerifa nyní komunikuje s tamní Komisí pro domorodé obyvatelstvo, která by měla učinit další kroky.

Související obsah

Královský pár si své sídlo zakoupil v roce 2020. To odkoupil od ruského podnikatele za skoro 34 milionů dolarů. Americké úřady potvrdily, že pozemek, na kterém se během stavby kosti našly, nepatří královskému páru, ale jejich sousedovi.

Harry přirovnal Meghan k lady Dianě. Vévodkyni šlo prý o život. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz