Domácí

Mladík ujel od nehody v ukradeném autobusu! Na policii ho přivedla maminka

Kvůli neutuchající chuti projet se autobusem hrozí mladému recidivistovi další vězení. Nedlouho po propuštění se totiž podle policie muž zmocnil zaparkovaného autobusu a vydal se na bezstarostnou projížďku z Brna až do Uherského Brodu. Druhý den způsobil nehodu, od které ujel. O kus dál boural znovu, to už z místa nehody utekl po svých. Na policejní služebnu ho přivedla jeho maminka. Nejedná se o první podobný problém.

Vše začalo v neděli brzy ráno v Brně, kde se podezřelý jednadvacetiletý mladík podle policie zmocnil bílého autobusu značky Karosa. Vydal se na projížďku přes Ostopovice až do Uherského Brodu, kde přímo v odcizeném autobusu přespal.

"Druhý den ráno mu ale další vyjížďku překazila jeho nepozornost. U Hodějic na Vyškovsku totiž při odbočování přehlédl automobil, se kterým se tvrdě střetl. Jenomže ani zraněný cizinec ve voze nepřivedl mladíka k rozumu a od vážné nehody zbaběle ujel," popsal mluvčí policie Petr Vala.

Při svém úprku opět boural, na nedalekém železničním přejezdu poničil podle policistů přejezdové zabezpečovací zařízení. Autobus po nehodě odstavil a z místa utekl.

"Na služebnu se nakonec přišel doznat až v doprovodu maminky. Tam překvapení policisté zjistili, že se nejedná o jeho první podobný problém. Mladík, který nikdy nevlastnil řidičský průkaz, se totiž během několika let zmocnil již několika autobusů, a má soudem vyslovené dva platné zákazy řízení," doplnil Vala.

Související obsah

Policie mladíka, kterého nedávno pustili z vězení, obvinila z několika trestných činů. V případě odsouzení mu hrozí až pět let ve vězení. Na soud si počká ve vazební věznici.

Policisté nyní hledají další lidi, které mohl mladík během jízdy ohrozit. Současně pátrají po důležitém svědkovi (ve videu označený zeleným kroužkem), který jel společně s obviněným. V případě, že byste svědka poznali, nebo jste se cítili jízdou mladíka ohroženi, můžete kontaktovat policii na lince 158.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz