Zajímavosti

Zloděj prchnul se stovkami losů. "Vyhrál" jen zatčení, hrozí mu vězení

Zloděj prchnul se stovkami losů. "Vyhrál" jen zatčení, hrozí mu vězení
Zdroj: Profimedia

Pořádnou porci smůly měl zloděj v severním Polsku. Paní štěstěnu dostal na svoji stranu pouze krátce - v obchodu se mu sice podařilo ukrást stojan plný stíracích losů, jenže ani jeden nebyl výherní. Krátce nato ho navíc dopadli policisté a teď mu za kuriózní krádež hrozí několikaleté vězení.

Dvaadvacetiletý nenechavec úřadoval ve městě Iława. Poté, co vešel do obchodu, prodavačce oznámil, že chce koupit alkohol. Když žena pro zboží odešla, využil její nepozornosti a popadl plastový stojan napěchovaný stíracími losy. Celkem jich ukořistil 591, píše portál Polsat News.

Krádež byla krátce nato nahlášená na policii, obchod odhadl způsobenou škodu na asi dva a půl tisíce zlotých (přes 14 tisíc korun). Strážci zákona mladíka vypátrali. Ale ne dřív, než stihl všech 591 losů setřít. Přesto měl pech - ani jedna z kartiček nebyla výherní.

Související obsah

"Policisté muže vyslechli a seznámili ho s obviněním. K činu se přiznal. Trestní zákoník za krádež stanoví uložení trestu až pěti let ve vězení," uvedla k nezvyklému případu policie Varmijsko-mazurského vojvodství.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz