Domácí

Shakespearovské slavnosti se vrací díky rozvolnění. Hned na pět scén

Díky rozvolnění se letos uskuteční známé Shakespearovské slavnosti. Hrát se bude od konce června do začátku září na pěti scénách v Praze, v Brně, v Ostravě a v Bratislavě. Festival začne 28. června v Královské zahradě Pražského hradu.

Slavnosti odstartuje premiéra komediálního představení Bouře. V hlavních rolích diváci uvidí Davida Prachaře a Josefa Poláška. "Moje role je takový spolupijan Trinkulo. Já jsem takový lodník, můžeme říct taky šašek. Myslím si, že to bude moc hezké," věří Polášek.

Režiséři Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský navíc připravili odlišné ztvárnění. "Máme tam takovou perličku proti té české tradici, že je tam postava Kalibana, který je napůl člověk, napůl ďábel," zmínil Trpišovský.

Letos se diváci mohou těšit také na slovenskou podobu Romea a Julie, ve které hraje jednu z hlavních rolí pěvkyně Sisa Sklovská. Do Prahy se prý těší nejen ona, ale i její kolegové.

Festival by se měl odehrát ve stejné podobě jako před pandemií. Loni bohužel diváci neviděli žádnou premiéru a hrálo se pouze měsíc. "A ve spolupráci s Prague Shakespeare Company připravujeme pro milovníky angličtiny Sen noci svatojánské," zmínil ředitel Shakespearovských slavností Michal Rychlý.

Související obsah

Generálním partnerem divadelního svátku je už 22 let skupina PPF, která je majitelem televize Nova. "Neopustit své partnery ani v době, kdy se nedaří, ani v době covidu, ani v době nejistoty, a proto naše partnerství trvá," zdůraznila ředitelka neziskových aktivit PPF Jana Sedláčková.

Na letošních slavnostech nebudou chybět oblíbená představení z let minulých jako Hamlet, Zkrocení zlé ženy nebo Veselé paničky Windsorské. Kapacita v hledišti bude stejná, podle pořadatele jsou vstupenky stále k dispozici.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Rakouský lékař, který amputoval nesprávnou nohu, dostal pokutu

Rakouský chirurg, jenž pacientovi omylem amputoval druhou nohu, dostal u soudu pokutu 2700 euro (zhruba 70 tisíc Kč). Těžce nemocný 82letý pacient, kterému poté amputovali i „správnou“ končetinu, mezitím zemřel, nikoliv však v souvislosti s amputacemi. Lékaři za ublížení na zdraví z hrubé nedbalosti hrozily dva roky za mřížemi. Nyní pracuje na jiné klinice. Rozsudek není pravomocný.

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz