Zahraničí

V Maďarsku zadrželi muže, chystal teroristický útok na ME ve fotbale!

Maďarská protiteroristická jednotka TEK v úterý zadržela Maďara (21), který se hlásí k organizaci Islámský stát a chystal se zaútočit na několik hromadných akcí, oznámil ve středu velitel TEK János Hajdu. Muž měl cílit i na sportovní utkání, včetně blížícího se Mistrovství Evropy ve fotbale.

Maďar, který prohlašuje, že je islamista, byl zadržen v době přípravy na teroristický útok. Tuto závažnou zprávu ve středu zveřejnila budapešťská generální prokuratura.

Podle šéfa protiteroristické jednotky cílil mladý Maďar na hromadné akce a sportovní utkání. "Chtěl také vjet automobilem do masy lidí. Útočit chtěl pravděpodobně na účastníky utkání Mistrovství Evropy Maďarsko - Portugalsko, které se uskuteční 15. června v budapešťské aréně Ference Puskáse,“ oznámil Hajdu.

Související obsah

Podle šéfa protiteroristické jednotky byl mladík běžným studentem univerzity v Budapešti, který konvertoval k islámu. Policisté na něj přišli při monitorování sociálních sítí. Už nakoupil součástky k výrobě trubkových bomb, které chtěl při hromadných akcích použít. Policisté zatím nesdělili, jestli má komplice.

Muže vyšetřovatelé nejprve vyslýchali jako podezřelého, vzápětí byl umístěn do cely předběžného zadržení a padl návrh na jeho zatčení a vzetí do vazby, o kterém má rozhodnout soud. "Byl připraven k teroristickým činům za účelem zastrašování obyvatel Evropy v Maďarsku," vysvětlila prokuratura. Mladý Maďar se hlásí k teroristické organizaci Islámský stát. V hledáčku TEK byl už delší dobu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Píše se na Deník.cz