Krimi

Muž cestoval s dětmi, těžce ho zranil agresor. Policie hledá svědky. VIDEO

Pražští kriminalisté prosí o pomoc s vyšetřováním brutálního napadení, k němuž došlo minulý týden v metru. Hledají svědky útoku na muže, který podzemkou cestoval se svými dvěma dětmi. Údajného agresora velmi rychle zadržela přivolaná hlídka strážníků.

"V pátek 28. května patnáct minut po šestnácté hodině, mezi stanicemi metra Kolbenova a Hloubětín, přistoupil z ničeho nic agresor k cestujícímu a vyhrožoval mu fyzickým napadením. Atakovaný muž necestoval v tu dobu sám, ale se svými dvěma dětmi, proto na agresora nereagoval a vystoupil s nimi na nejbližší zastávce," popsala počátek incidentu policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Jenže soupravu podle policistů opustil i druhý muž, cestujícího s dětmi sledoval a zaútočil na něj na eskalátorech ve vestibulu stanice metra Hloubětín. "Nejprve ho strhl na zem, následně zaklekl a držel za krk. Pohotoví kolemjdoucí vypnuli eskalátor a zavolali pomoc. Následně na místo dorazila hlídka strážníků, která agresora zadržela," informovala Siřišťová.

Související obsah

Vyšetřovatelé třicetiletého muže obvinili z ublížení na zdraví, výtržnictví a nebezpečného vyhrožovaní, za což mu v případě odsouzení hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. Zároveň navrhli, aby útočník na jednání soudu čekal ve vazbě. Napadenému museli zdravotníci sešívat nohu, na zádech měl krvavé rány.

"Na videozáznamu jsou vidět lidé, kteří s největší pravděpodobností byli u napadení přítomní. Kriminalisté v této souvislosti proto žádají právě je, aby se obrátili na linku 158 a pomohli tak s vyřešením tohoto případu. Současně také pátráme po svědcích, kteří jeli v inkriminovaný čas v soupravě metra a byli přítomni u začátku incidentu," žádá o pomoc mluvčí policie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz