Zahraničí

Policie řekla, jak je na tom dívka po úderu blesku, která spadla pod auto

Policie řekla, jak je na tom dívka po úderu blesku, která spadla pod auto
Zdroj: Profimedia

Bouře v Severním Porýní-Vestfálsku zapříčinila v pátek večer v Düsseldorfu nehodu, kvůli které skončila v kritickém stavu v nemocnici dvanáctiletá cyklistka. Dívka po úderu blesku spadla přímo pod kola projíždějícího automobilu. Podle místní policie přežila noc. V péči lékařů přitom skončila i matka dívky.

Německo od čtvrtka bičují silné bouřky s přívalovými dešti a kroupami. Nejvíce škody napáchaly ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Právě v této oblasti došlo i k vážnému zranění dvanáctileté dívky.

Ta v pátek večer jela ve skupině cyklistů, když najednou udeřil blesk. Podle düsseldorfských hasičů i svědků z místa dívku zřejmě zasáhl elektrický výboj, spadla přímo pod projíždějící auto. Řidič už nemohl srážce zabránit.

Související obsah

Podle místních médií byla dívka úspěšně resuscitována. Kvůli extrémní bouřkové situaci ale nemohli záchranáři na místo vyslat vrtulník, pro dívku tak nakonec dorazila sanitka. V nemocnici skončila i zraněná matka dívky. Dalších osm cyklistů, včetně nevlastního otce dítěte, záchranáři ošetřili na místě, informuje německý Bild.

Cyklistka skončila v kritickém stavu, v těchto případech jsou nejdůležitější první hodiny od neštěstí. Dítě přežilo noc, řekl v sobotu ráno policejní mluvčí portálu WDR. Blíže ale situaci komentovat nemohl.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz