Zahraničí

Policie řekla, jak je na tom dívka po úderu blesku, která spadla pod auto

Policie řekla, jak je na tom dívka po úderu blesku, která spadla pod auto
Zdroj: Profimedia

Bouře v Severním Porýní-Vestfálsku zapříčinila v pátek večer v Düsseldorfu nehodu, kvůli které skončila v kritickém stavu v nemocnici dvanáctiletá cyklistka. Dívka po úderu blesku spadla přímo pod kola projíždějícího automobilu. Podle místní policie přežila noc. V péči lékařů přitom skončila i matka dívky.

Německo od čtvrtka bičují silné bouřky s přívalovými dešti a kroupami. Nejvíce škody napáchaly ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Právě v této oblasti došlo i k vážnému zranění dvanáctileté dívky.

Ta v pátek večer jela ve skupině cyklistů, když najednou udeřil blesk. Podle düsseldorfských hasičů i svědků z místa dívku zřejmě zasáhl elektrický výboj, spadla přímo pod projíždějící auto. Řidič už nemohl srážce zabránit.

Související obsah

Podle místních médií byla dívka úspěšně resuscitována. Kvůli extrémní bouřkové situaci ale nemohli záchranáři na místo vyslat vrtulník, pro dívku tak nakonec dorazila sanitka. V nemocnici skončila i zraněná matka dívky. Dalších osm cyklistů, včetně nevlastního otce dítěte, záchranáři ošetřili na místě, informuje německý Bild.

Cyklistka skončila v kritickém stavu, v těchto případech jsou nejdůležitější první hodiny od neštěstí. Dítě přežilo noc, řekl v sobotu ráno policejní mluvčí portálu WDR. Blíže ale situaci komentovat nemohl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz