Domácí

Arenbergerovi po změně práce hrozí vyhazov! Vojtěch mu dal ultimátum

Exministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) se po svém konci v úřadu vrátil na pozici ředitele Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV). I tam se ale pod ním kýve židle. Kontroly teď prověřují hospodaření této nemocnice. A další ultimátum, které od svého nástupce na ministerstvu dostal, je získání bezpečnostní prověrky.

Petr Arenberger znovu úřaduje ve vinohradské nemocnici - a to i přesto, že mu chybí bezpečnostní prověrka. A stále o ni nezažádal.

"K dané osobě v současnosti Národní bezpečnostní úřad neprovádí úkony bezpečnostního řízení podle zákona o ochraně utajovaných informací a o bezpečnostní způsobilosti," sdělil mluvčí úřadu Jaromír Kadlec.

"Určitě pan Arenberger musí podstoupit prověrku, tak jako všichni ředitelé fakultních nemocnic. Já předpokládám, že tak udělá v nejbližším čase," sdělil premiér Andrej Babiš (ANO).

Související obsah

"Pan Arenberger se vrátil na pozici ředitele FNKV, nicméně je nutné, aby v co nejkratším termínu požádal a získal bezpečnostní prověrku. Ministr zdravotnictví také čeká na výsledky kontroly ze strany ministerstva financí," sdělila mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová.

Už jako člen vedení Arenberger pronajal vinohradské nemocnici vlastní prostory v obci Netřeba na Mělnicku. Za pronájem prý inkasoval částku přes šest milionů korun. Nemocnice přitom mohla získat prostory od státu doslova za hubičku.


"Jsou zveřejňovány nabídky nemovitostí, které si státní instituce nabízejí mezi sebou, může se přihlásit jakákoliv státní instituce. Náš úřad žádnou žádost v této věci podle dostupných informací neobdržel," sdělila mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Michaela Tesařová.

Kromě ředitelování má Arenberger i svou dermatologickou praxi, podniká v zemědělství a do svého začátku na ministerstvu zdravotnictví byl i členem rady Českého rozhlasu.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz